BKS remisuje z Granicą

Wynik 1:1 pozostawia niedosyt, bo w drugiej połowie jedni i drudzy mieli po kilka sytuacji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Bolesławca. W 13, minucie Marek Dudka idealnie zagrał w przysłowiową uliczkę do Manuela Ohagwu a ten ze spokojem posłał piłkę do siatki obok wychodzącego Marcina Gawlika. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia raptem 5 minut. Świetnym strzałem z rzutu wolnego niemal z połowy boiska popisał się Łukasz Duduć i pokonał Rafała Mazura, który trochę przysnął w tej sytuacji. Dzięki tej bramce nieco cofnięci dotąd zawodnicy z Bogatyni ożywili się. Dobre okazje do zdobycia gola mieli Janiak i Mikulski, ale ich strzały poszybowały nad poprzeczką bramki BKS-u. Gospodarze najlepszą okazję do objęcia prowadzenia stworzyli tuż przed końcem pierwszej połowy. Z prawej strony podawał Kosior ale wbiegający w pole karne Ohagwu źle ustawił stopę i z bliska przestrzelił.
Dużo więcej ciekawego działo się po zmianie stron. BKS osiągnął sporą przewagę. Dwukrotnie groźnie strzelał Bochnia. Za drugim razem po jego uderzeniu głową piłka otarła się o poprzeczkę.
Najlepszą sytuację miał Dzięgleski, który po rzucie wolnym otrzymał piłkę na 9 metrze, ale jego strzał obronił Gawlik. Kiedy wydawało się, że bramka dla BKS-u wisi w powietrzu, przebudziła się Granica. Niemrawo zapowiadający się kontratak omal nie zakończył się golem, ale piłka po strzale Szydły w długi róg bramki minęła słupek. Chwilę później Krzesiński stanął oko w oko z Mazurem, ale to bramkarz BKS-u był górą w tym pojedynku. Później na boisku pojawił się Rudyk, który zmienił Ohagwu, i dwukrotnie był bliski zdobycia gola. Najpierw znakomicie dograł do Dzięgleskiego, ale ten nie potrafił skierować piłki do bramki. Później Rudyk strzelał lewą nogą ale nie trafił w bramkę. W 80. minucie w zamieszaniu podbramkowym ten sam zawodnik strzelił z przewrotki, ale Gawlik piękną paradą wybił piłkę zmierzającą do bramki.

BKS Bolesławiec – Granica Bogatynia 1:1 (1:1)
bramki: Ohagwu 15' – Duduć 18'
żółte kartki: Kraśnicki, Kapusz oraz Fularz
sędziowali: Paweł Rurański jako główny oraz asystenci Marek Gerlach i Krzysztof Świderski.
widzów 300.
BKS: Mazur - Bochnia, Dudka, Dudkiewicz, Dzięgleski, Janicki, Kapusz, Kosior (75' Pawlusiński), Kraśnicki (71' Ziółkowski), Ohagwu (69' Rudyk), Pazio.
GRANICA: Gawlik - Duduć, Fularz, Mikulski, Suchocki (20' Sochacki), Krzesiński, Szydło, Więckiewicz, Janiak (75' Słomiak), Pietkiewicz, Achciński (70' Mokijewski).