To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Biuro poselskie Elżbiety Zakrzewskiej najlepsze w Polsce

Biuro poselskie Elżbiety Zakrzewskiej wypadło najlepiej w badaniu przeprowadzonym przez Stowarzyszenie Pro Collegio działające przy Uniwersytecie Warszawskim – zdobyło 38 punktów na 40 możliwych. Biuro poselskie innego reprezentanta naszego regionu (i tej samej co poseł Zakrzewska opcji politycznej) posła Ryszarda Zbrzyznego jest też na pierwszym miejscu… – od końca, wśród ośmiu najgorzej ocenionych biur. Jego wynik to, zero, co oznacza, że w żaden sposób nie udało się uzyskać kontaktu z biurem.

Jak podkreślają organizatorzy badania, jego celem nie była ocena posłów lecz pracujących dla nich, a przede wszytki dla wyborców biur poselskich. Na ich utrzymanie wydawanych jest w ciągu kadencji ok. 240 mln zł – mają pomagać posłom w kontakcie z wyborcami, a wyborcom w rozwiązywaniu ich problemów. Realia są takie, że większość biur nie wywiązuje się z tych powinności. Średnia dla wszystkich 460 przebadanych biur wyniosła 13 punktów przy 40 możliwych do zdobycia. Jakość ich pracy badano wysyłając pytania mailowo, korespondencją tradycyjną, trzykrotnie próbując się dodzwonić, sprawdzano też, jak biura reagują na prośbę o poradę prawną i proszą o wypełnienie ankiety o prowadzonej działalności. Oceniano też stronę internetową biura.

Biuro poseł Zakrzewskiej wypadło niemal wzorowo. Jedyne punkty straciło za brak danych osobowych pracowników biura na stronie internetowej. Drugie w rankingu biuro Krystyny Łybackiej było o 2 punkty gorsze.

Wyniki biur poselskich pozostałych naszych posłów
Biuro poseł Elżbiety Zakrzewskiej – 1 miejsce (38 pkt.)
Biuro poseł Ewy Drodz – 51 miejsce (21 pkt.)
Biuro poseł Marzeny Machałek – 117. (17 pkt.)
Biuro posła Grzegorza Schetyny – 117. (17 pkt.)
Biuro posła Roberta Kropiwnickiego – 132. (16. Pkt)
Biuro posła Wojciecha Sokołowskiego – 186. (13 pkt.)
Biuro poseł Elżbiety Witek – 220. (12 pkt.)
Biuro posła Norberta Wojnarowskiego – 120. (12 pkt.)

Biuro posła Romana Brodniaka - 369. (7 pkt.)
Biuro posła Adama Lipińskiego – 385. (6 pkt.)
Biuro posła Piotra Cybulskiego – 449. (1 pkt.)
Biuro posła Ryszarda Zbrzyznego – 451. (0 pkt.)

Komentarze (10)

To jest farsa. Na plecach Śp. Jurka Szmajdzińskiego wjechała do Sejmu i bazuje na Jego osiągnięciach. Szkoda,że nie jest oceniany porządek w tych biurach i inteligencja osób tam pracujących.

Dlatego na nią zagłosuję. Jest wszędzie,

xxx, jesteś typowym przykładem polskiego sfrustrowanego dziada. Jak się zechce, to na pewno można coś znaleźć i się przyczepić do Zakrzewskiej czy jej biur. Tylko że ranking pokazuje, że na tle innych biur poselskich jej biura wypadają bardzo dobrze.. tylko tyle i aż tyle. Więc po co sączysz jad, zgorzkniały nieudaczniku? Wystartuj w wyborach, zrób coś dla innych a potem ewentualnie komentuj, sieroto.

Jak w tym biurze wszyscy tak się uwijają jak Janek w pocie czoła z plakatami to musi być OK.

Do biura posłanki Machałek jakoś można się dodzwonić, ale i tak nic nie można załatwić. Tylko puste obiecywanki

To fakt Janek z plakatami gania jak młody!!!

Jeżeli Panie z biura posłanki Zakrzewskiej pracują na takim poziomie jak wypowiadały się w Telewizji Dami (zwłaszcza ta starsza Pani), to przepraszam bardzo - to był totalny bełkot. Zbudowanie najprostszego zdania sprawiło tej pani wielki problem, a co dopiero udzielenie porad prawnych. To jakieś wielkie nieporozumienie. Śmiem twierdzić, że za tą oceną szła niemała kasa!!!

szmajdzińska z J.G.nie jest związana w żaden sposób prosze na nią nie głosować

To jest dobra metoda na zbijanie wagi Jankowi się uda, skacze po słupach jak kocur