To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Bike Week - festiwal rowerowy w Szklarskiej Porębie

Bike Week - festiwal rowerowy w Szklarskiej Porębie

Co roku miłośnicy i fani sportów rowerowych przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby na cykl imprez z adrenaliną. Konkurencje i atrakcje dla zawodowców i amatorów, wyścigi, wycieczki oraz imprezy towarzyszące – tak w skrócie będzie wyglądał tegoroczny Bike Week.

Rowerową przygodę można rozpocząć od poznania świetnych tras w Karkonoszach i Górach Izerskich, a jest ich w sumie około 300 kilometrów. Codziennie, od 6 do 9 lipca ze Skweru Radiowej Trójki w centrum miasta będzie można wyruszyć na wycieczkę rowerową z przewodnikiem. Wśród uczestników będą losowane nagrody – wycieczki turystyczne do Czech i Niemiec.

W piątek, 10 lipca pod Szrenicę powinni przyjechać posiadacze rowerów, które nie bardzo nadają się do pokonywania górskich tras, czy ścigania po szosie. Zlot Rowerów Dziwnych to impreza dla właścicieli jednośladów nietypowych, starych i tzw. samoróbek. Uczestnicy zlotu i wszyscy ciekawi powinni zjawić się na Skwerze Radiowej Trójki.

Sobota, 11 lipca, upłynie pod znakiem bike maratonu, down hillu, konkurencji dirt show oraz skoków na poduchę. Jak co roku osobne konkurencje rowerowe przewidziano dla najmłodszych. Przy dolnej stacji wyciągu w strefie malucha zawody rowerowe oraz gry i zabawy.

W ostatnim dniu festiwalu Bike Week, w niedzielę, na dystansie 78 kilometrów ścigać się będą szosowcy. A miłośnicy jazdy terenowej wystartują w MTB Enduro. Przez cały dzień trwać będą konkurencje dirt show i skoki na poduchę, a na finał - jak zwykle – air show, czyli skoki do wody.

Rowerowy festiwal zakończy się akcentem muzycznym. Na scenie przy dolnej stacji wyciągu zagra Leniwiec oraz Fisz Amade Tworzywo.
Od piątku, 10 lipca, przy dolnej stacji wyciągu swoje stanowiska rozłożone będą mieli dystrybutorzy rowerów i akcesoriów rowerowych. Mini targi to okazja do skompletowania wyposażenia i podpatrzenia technicznych nowinek. Szczegóły imprezy na szklarskaporeba.pl