To, do czego przygotowuje się „Solidarność”, nie będzie wiążącym referendum strajkowym w myśl ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Decyzja o ewentualnym strajku będzie podejmowana w osobnym głosowaniu. Postulatów, o które upomina się "Solidarność", jest więcej:
1. Zaniechanie likwidacji rozwiązań emerytalnych przysługujących pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnych lub o szczególnym charakterze.
2. Uchwalenie przez Sejm RP ustaw ograniczających stosowanie tzw. umów śmieciowych.
3. Zaprzestanie likwidacji szkół i zaprzestanie przerzucania finansowania szkolnictwa publicznego na samorządy.
4. Stworzenie osłonowego systemu regulacji finansowych oraz ulg podatkowych dla przedsiębiorstw utrzymujących zatrudnienie w okresie niezawinionego przestoju produkcyjnego.
5. Podwyższenie wysokości płacy minimalnej zgodnie z projektem złożonym przez NSZZ „Solidarność”.
6. Stworzenie ustawy o systemie rekompensat dla przedsiębiorstw energochłonnych.
Tymczasem pod Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu w dniach 21 – 26 maja 2013 stanie miasteczko protestacyjne. Jeleniogórscy związkowcy będą uczestniczyć w tym proteście 22 maja. Więcej w papierowym wydaniu NJ.
Komentarze (6)
taaaa sezon grilowy to im pare opon spolonie
od umów zlecenia przecież płaci się ZUS - wyjątkiem jest zwolnienie z opłacania składek jeżeli opłaca się te składki z innego tytułu, nie powinno się zmieniać tego zapisu. Solidarność powinna zająć się podwyższonym wiekiem emerytalnym - bo to jest największa bolączka zarówno ludzi pracujących jak i tych którzy szukają pracy, praca do 67 roku życia spowoduje jeszcze większe bezrobocie- i gdyby to było by głównym postulatem Solidarności mieli by całkowite moje poparcie.
i co to da, komu to pomoze , tylko czlowik pogania po ulicy , spoci sie a zysku tyle co buty zedrze, szewc kosztuje, a przedsiebiorcy i tak wola pracownika na czarno, wiec nie mam ochoty wlaczac sie w obrone kapitalizmu najgorszego gatunku
A ja na pewno za strajkuje jak tylko mi czas pozwoli jestem za wyższą płacą i wiek emerytalny 60 lat