To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będą drugie tury wyborów w Bogatyni i gminie Lubań

Będą drugie tury wyborów w Bogatyni i gminie Lubań

Wczoraj (13.06) mieszkańcy Bogatyni wybierali burmistrza, zaś w gminie Lubań były przedterminowe wybory wójta. W obu przypadkach będą drugie tury wyborów. Zaplanowano je na 27 czerwca.

W Bogatyni w drugiej turze zmierzą się Wojciech Dobrołowicz i Ireneusz Kropidłowski. W gminie Lubań o stanowisko wójta walczyć będą Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka i Aneta Usyk.

 

W Bogatyni najwięcej głosów  zdobył pełniący obowiązki burmistrza Wojciech Dobrołowicz. Głosowały na niego  3362 osoby.

Ireneusz Kropidłowski zdobył 1246 głosów, Artur Bohdanowicz 779, Artur Oliasz 710, Grzegorz Kiny 473, a Artur Sienkiewicz 290 głosów. W związku z tym, że żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby, w drugiej turze zmierzą się Wojciech Dobrołowicz i Ireneusz Kropidłowski. Frekwencja wyborcza wyniosła 39 procent.

W gminie Lubań do drugiej tury przeszły Małgorzata Hercuń-Dąbrowicka i Aneta Usyk. Małgorzata Hedcuń-Dąbrowicka uzyskała 703, a Aneta Usyk 403 głosy. Wyniki pozostałych kandydatów: Zbigniew Zjawin – 298 Jacek Cichoń – 174 Jarosław Bardowski – 67.

Komentarze (8)

Narodowe lanie pisbolszewickiej choloty w Rzeszowie.

Je*** pis! Zawsze i wszędzie.

Goń pis.bolszewika narodnika Goń! Goń! Goń!

Komendanci milicji w kiblach sr@ją!

Będą procesy za łamanie prawa, za bicie i prześladowanie protestujących kobiet przedsiębiorców i obywateli RP!

Ruski osrańcu twoja nienawiść dodaje otuchy :))

Antoni czuje jakiś spisek ,jarozbaw przygotować cośtam cośtam na patyku do wyprowadzenia.

Samozwańczy zbawca narodu wolskiego, mały kulawy hitler kałczyński pewnie śpi smacznie ( wiek robi swoje) ale od rana będzie w Polsce zabawa a w Pisbolszewii jak nadprezes porażkę odkryje, będzie niewesoło i.ujowo w około .Więc wyjątkowo gratuluję porażki wzorowo i bardzo narodowo job ich pisbolszewicka mat'! Od poniedziałku mały już nie będzie wspaniały a nawet jego udział osobisty ,był raczej nieczysty, coś tam powiedział cos trochę pomylił ,czym się przychylił lecz do porażki a nie wygranej! To go zaboli do jutra najdalej! Będzie wkurzony i rozjuszony, Ktoś będzie już obrażony!?

Na Dolnym Śląsku pislacy też dostają wciry.

Biden spotyka się dziś w Brukseli z przywódcami państw bałtyckich, ale nie z Andrzejem Dudą. Duda lata do dyktatora Erdogana i antysemity Orbana.

Brawo Gmino Lubań! Brawo Pani Małgorzato!