To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie strajk pielęgniarek?

- W najbliższych dniach będziemy miały zebranie naszego związku. Ustalimy, co zrobić w kwestii podwyżek – mówi Urszula Kondela, ze związku zawodowego NSZZ „Solidarność”. Pielęgniarki lwóweckiego ZOZ-u chcą wejść w spór zbiorowy. Pomogą im koledzy ze związku z Jeleniej Góry.

Jak mówią pielęgniarki, nie dadzą się już mamić kolejnymi obietnicami i czekaniem. Nie wyciszą sprawy i szykują wewnętrzne zebranie, aby podjąć dalsze kroki. Udało się nam dowiedzieć, że pielęgniarki planują wejście w spór zbiorowy z dyrekcją PCZ-u. Jeżeli w trakcie sporu nie wynegocjują lepszych warunków pracy (podwyżek) strajk będzie już tylko formalnością. - Prosiłyśmy kilka lat. Wcześniej obiecano nam, że jeżeli poczekamy, to będą podwyżki. Powstała spółka zdrowia w miejsce ZOZ-u, a my jesteśmy ciągle zbywane. Koniec już tego – mówią.

Pielęgniarki mają prawo się złościć. Muszą pracować średnio 6 lat, aby zarobić tyle, ile zarabia prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim w 12 miesięcy. W spółce zdrowia pielęgniarka od higieny w godzinach nocnych zarabia 1zł na godzinę!

Biały personel medyczny w negocjacjach będzie wspomagał Bogusław Wojtas z jeleniogórskiego zarządu „Solidarności”. Pielęgniarki do wstępnych rozmów powołają kilkuosobową delegację. Twierdzą, że wcześniej były oszukiwane, więc teraz chcą rozmawiać z prezesem spółki w większym gronie, aby uniknąć nieporozumień. W rozmowach będzie także uczestniczył związkowiec z regionu.

- Wyślemy wszystko do każdej gazety, radia i portalu internetowego – zapowiadają. Skąd taka determinacja? - My zarabiamy 1350 złotych po odtrąceniach, a nasze koleżanki z Bolesławca lub Jeleniej Góry ponad 2 tysiące złotych – odpowiadają.

Pielęgniarki oburzył też fakt, że pracownicy starostwa, domu pomocy społecznej i urzędu pracy dostali od starostwa podwyżki, a one zostały pominięte.

Komentarze (4)

Prawo do strajku wywalczyła "S".Czy posłanka "Świetliczanka" z PiS-partii, w ramach kampanii wyborczej, bedzie obsługiwała strajk? Wszak reanimowana "S" to teraz przystawka PiS. Zatem wypada.

NIECH SOBIE STRAJKUJĄ TYLKO NIECH GODNIE ZAJMUJĄ SIĘ PACJENTAMI BO DO TEGO DALEKA DROGA NP.NA PEDIATRII DOBRZE ŻE SĄ MAMY BO NIE BYŁO BY KOMU DZIECI PILNOWAĆ A JUŻ NIE MÓWIĘ O ZMIENIENIU PIELUSZKI NIE JEDEN ZA TAKĄ PENSJE JAK ONE MUSZĄ ZAPIEPRZAĆ I UTRZYMAĆ RODZINNE I MAJĄ O WIELE GORSZE PRACE I BARDZIEJ ODPOWIEDZIALNE.

ZGADZAM SIE
MOJ MAZ LEZAL W JELENIEJ NA CHIRURGI NACZYNIOWEJ I NIESTETY UWAZAM ZE PIELEGNIARKI SA DO D......
NIC NIE ROBIA TYLKO SIEDZA CALY CZAS W SWPOIM POKOIKU I JAK SIE ICH WOLA TO PRZYJDA DOPIERO PO 20 MINUTACH I Z WIELKA LASKA
WYCHODZA TYLKO NA PODAWANIE LEKOWI I WIZYT LEKARSKICH
PO PROSTU TRAGEDIA
JA CHODZILAM PO POKOJACH I KARMILAM STARSZE SAMOTNE PANIE BO ONE MAJA W D....
OSOBISCIE UWAZAM ZE 1360 ZL TO CHYBA O POLOWE ZA DUZO
NAWET KAWA I CIASTO NIE POMAGAJA KTORE PRZYNOSILAM CODZIENNIE
NIECH SIE WEZMA DO ROBOTY WTEDY MOZNA STRAJKOWAC