To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniach

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniach

Tak zapewnia Miejski Zarząd Dróg i Mostów. Chodzi o rozpoczętą niedawno przebudowę sygnalizacji świetlnej na trzech skrzyżowaniach w mieście.

- Zlikwidowane zostaną niechronione wloty ulic – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Dotyczy to skrzyżowania ulic w okolicach Małej Poczty. Powstaną tam światła przy ulicy Powstańców Wielkopolskich oraz Morcinka. - Ma poprawić się bezpieczeństwo pieszych, ale nie tylko. - W godzinach szczytu wyjechanie z ulicy Morcinka do Wolności w kierunku Cieplic graniczyło z cudem – mówi J. Bigus. - Kierowcy musieli liczyć na uprzejmość innych, albo wręcz wymuszać pierwszeństwo.

Analogicznie jest na skrzyżowaniu ul. Osiedle Robotnicze, Kilińskiego i Drzymały. - Przy wiadukcie jest niechroniony wlot ulicy – mówi J. Bigus.

Przebudowane zostaną także światła przy ul. Różyckiego, Traktorowej i Flisaków. Tam z kolei jest niewielka droga, prowadząca do byłej papierni. - Jest tam kilka podmiotów gospodarczych, korzysta z tej drogi coraz więcej aut. Chcemy, by mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu – mówi Bigus.

Prace mają potrwać do końca listopada a będą kosztowały ponad 1,1 mln. złotych. - Połowę z tej kwoty miasto otrzymało ze środków zewnętrznych, połowę dokłada z własnego budżetu – mówi J. Bigus.