To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Będą mieszkania w Lubomierzu

Oddanie jeszcze w tym roku 8 mieszkań socjalnych zapowiada burmistrz Lubomierza Wiesław Ziółkowski.

Niestety nie będą to mieszkania nowe, bo na budowę takich gminy po prostu nie stać, lecz zaadaptowane pomieszczenia dawnych obiektów publicznych. W ten sposób wykorzystany zostanie budynek Agencji Nieruchomości Rolnych w Pokrzywniku (3 mieszkania), część posterunku policji w Lubomierzu (3 mieszkania) i obiekt po byłej szkole w Golejowie (2 mieszkania). W terminie późniejszym w podobny sposób ma być wykorzystana również nieczynna świetlica w Pławnej (2 mieszkania). Przygotowanie ośmiu mieszkań kosztować będzie budżet gminy ok. 400 tys. zł, dzięki czemu oddane do użytku zostaną  lokale o standardzie nieco wyższym niż przewidywane dla mieszkań socjalnych minima. Na ile wyższym – zależy od lokalnych uwarunkowań.
Osiem mieszkań socjalnych, to ciągle bardzo niewiele, jak na potrzeby Lubomierza. Właściwie natychmiast do takich obiektów powinno być przeniesione 30 – 40 rodzin. Według zapowiedzi burmistrza najbliższe adaptacje to jednak tylko początek całościowego i konsekwentnego rozwiązywania najpoważniejszych  problemów mieszkaniowych mieszkańców gminy.  
 

Komentarze (6)

A kiedy będą mieszkania w Jeleniej Górze dla młodych rodzin? Czy nadal mają wynajmować mieszkania i płacić po 1000zł + liczniki za możliwość normalnego wychowywania dziecka?

A KIEDY WŁODARZE WSI JELENIA GÓRA UCZCIWIE ZACZNA COS ROBIC DLA LUDZI I TEJ WSI???

Mieszkania socjalne powinny być organizowane w budowanych nowych blokach wielorodzinnych,z materiałów twałych i energooszczędnych w dobrym standardzie użytkowym, kuchnia może być ślepa,łazienka + wc koniecznie z wanną, jeden lub dwa pokoje o minimalnej powierzchi i kukaturze wynikającej z obowiązujących norm, orzewanie indywidualne. Tylko w takim wariancie można niskimi publicznymi kosztami, zapewnić prawny(mieszkanie socjalne zadanie własne gminy), cywilizacyjny i chrzścijański obowiązek troski o biliźniego i zapewnić przyzwoite warunki mieszkaniowe w lokalach socjalnych. Utrzymując dyscypline powierzchniową 5 m2 na osobę można w jednopokojowym mieszkaniu zakwaterować 4 osobową rodzinę,jeżeli ktoś chce więcj to niech się sam o to postara i zarobi. Nowe trwałe budynki dają garancję długich lat użytkowania i niskich bieżących kosztów dla gmin. Lokalizowanie mieszkań socjalnych w małych , starych budynkach to niegospodarność i trwonienie publicznych pieniędzy na administracje, ciąłe naprawy i remonty przy niskiej efektywności gospodarowania zasobami przez samorządowe instytucje.

Wielkie brawa dla burmistrza Lubomierza. Panie Wiesławie, mieszkańcy pana gminy powinni docenić wielki trud i samozaparcie w dążeniu pana do celu. Myślę, że tacy ludzie jak pan powinni zajmować właśnie takie stanowiska. Szkoda, że jest ich tak niewielu. Gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy.

do Lola "Wielkie brawa dla burmistrza Lubomierza. Panie Wiesławie, mieszkańcy pana gminy powinni docenić wielki trud i samozaparcie w dążeniu pana do celu. Myślę, że tacy ludzie jak pan powinni zajmować właśnie takie stanowiska. Szkoda, że jest ich tak niewielu. Gorąco pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w pracy."

Pani Lolu czy pani na głowę upadłą z tym hymnem "ku czci"?
8 mieszkań socjalnych wyremontowanych za 400 tysięcy zł. Za to można apartamenty wybudować. Toż to po 50 tysięcy - kto to wymyślił -na remont jednej klity. No ładnie się burmistrz gospodaruje pieniędzmi lokalnymi. Możejeszce w standardzie będą takim jak świetlica w Wojciechowie za horrrrendalne pieniądze gnój z odpadającymi tynkami,zapaćkaną podłogą (nową).
Może czas by wojewoda zajął się przetargami w tej gminie. I tym dlaczego burmistrz nie chce mieszkańcom dać BIEDRONKI, bo chyba ktoś mu zapłącił za blokowanie zgody - jest jeden potentat z 3 sklepami spożywczymi u którego burmistrz "bierze na zeszyt". No cóż "SAMI SWOI" końca nie ma.

co wy mówicie mieszkania to jakas parodia słyszał ktoś mieszkanie socjalne dla bogatych obiecywac kazdy może . żenada nie brawa!