To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Artystycznie i świątecznie w JCK

Artystycznie i świątecznie w JCK

Jarmark Bożonarodzeniowy w Jeleniogórskim Centrum Kultury ma najdłuższą tradycję w mieście. Pod różnymi hasłami organizowany jest w Jeleniej Górze od 2002 roku. Tuż przed Bożym Narodzeniem Anno Domini 2016 około 60 wystawców z Polski i Czech zaprezentuje swoją świąteczną ofertę w salach i na dziedzińcu Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja 60 w  weekend: 17 i 18 grudnia w godzinach od 9 do 17.

Słowo „wystawcy” - do osób, które wypełnią sale i dziedziniec JCK w przedświąteczny weekend - nie do końca pasuje. Nie oddaje ono kunsztu i specyfiki prezentowanych świątecznych cudów. Jarmark Bożonarodzeniowy w JCK gromadzi bowiem artystów i rękodzielników z Jeleniej Góry, Kotliny, a nawet Wrocławia. Zwabieni ciepłą atmosferą tego miejsca, artyści i rękodzielnicy przybywają do Jeleniej Góry ze swoimi artystycznymi cudeńkami: od szklanych paciorków tak charakterystycznych dla gości z Czech po małe dzieła wielkiej sztuki.

Na stoiskach w JCK nie zabraknie niepowtarzalnych dzieł małych i dużych, świetnie nadających się na prezent pod choinkę: ciekawej artystycznej biżuterii i ubrań, kreatywnych śmiesznych, wzruszających i refleksyjnych obrazków, szkła, ceramiki, ale i szklanych paciorków, czy drucianych ozdób. Te ostatnie przywiozą artyści i rzemieślnicy z Czech. Impreza jest bowiem – jak każe już wieloletnia tradycja – współorganizowana z partnerami JCK z Czech.

Jarmark Bożonarodzeniowy to nie tylko okazja do kupienia prezentu pod choinkę. Będzie można podziwiać choćby technologię dmuchania szklanych ptaszków. I koniecznie spróbować świątecznych pierniczków. Ekologiczne artykuły z „Dzikiego słoika”, przetwory domowe, miody i właśnie pierniki kusić będą podniebienia w ten przedświąteczny weekend.

„Cuda, cuda – przybywajcie mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic – hej nam, hej” - zapraszają organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dobra materialne i kulinarne zapewnione. I ogrzanie się ludzkich serc przy dźwiękach świątecznej muzyki wśród pięknych ludzi.