To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Aleja miast zdewastowanych

Po zniszczeniu

Zwyczajowo przy takich okazjach mówi się: „płakać się chce” albo „ręce opadają”. Aleja Miast Partnerskich na Wzgórzu Kościuszki, którą uroczyście otwarto w ubiegły piątek już padła łupem wandali i złodziei.

Przypomnijmy. Uczniowie Zespołu Przyrodniczo Usługowych oraz Bursy Szkolnej wykonali 13 klombów kwietnych tematycznie odwołującymi się  do miast partnerskich, którymi są: Budziszyn, Boxberg, Cervia, Randers, Siewierodonieck, Tequila, Tyler, Valkeakoski, Włodzimierz, Erftstadt, Jabłoniec nad Nysą, Changzhou i Heidelberg.

Całą koncepcję opracowała nauczycielka Anna Rychlewska. Naprawdę wykonano kawał świetnej roboty, która jednak krótko cieszyła oczy. Bo zanim zainstalowano w tym miejscu kamery monitoringu miejskiego, to do akcji wkroczyli mieszkańcy Jeleniej Góry.

Część roślin ukradziono, część wyrwano, inne połamano... W tym przypadku straty są większe niż wartość ukradzionych czy zniszczonych sadzonek. Bo co sobie ma pomyśleć młodzież, która z takim zaangażowaniem wykonała ten projekt? Pokazujemy zdjęcia jak teraz wyglądają klomby i jak wyglądały przed zniszczeniem.

Po zniszczeniu
Po zniszczeniu
Po zniszczeniu
Po zniszczeniu
Po zniszczniu
Po zniszczeniu
Po zniszczeniu
A tak było w piątek
Widok z piątku
Przed zniszczeniem
Przed....
Przed...
Przed...
Przed...

Komentarze (36)

Będzie jeszcze straszniej po edukacji Zalewskiej czarne chmury nad szkołami zaciąga Czarnek. Nie "Pan" .Trzeba się zbuntować przecież Ojczyzna nie zasługuje aby się tak staczać.

Biedny kraj głupich ludzi

A dlaczego miasto nie ma monitoringu brak oswietlenia park q cieplicach ogrodzony za miliony a park kosciuszki dla blebsu gdzie jest straz miejska dlaczego nie kontroluje parku w nocy

Ale że Lwa nie ukradli?? Musi ich ktoś spłoszył ;) a kwiotki już pewnie na cmentarzu na czyimś grobie. Do Europy nam daleko . Żeby kraść kwiatki po 6 - 10 złotych, które nasze dzieci sadziły dla nas wszystkich!? Chciałem pokazać to córce bo czasem jeździmy do tego parku na huśtawki, ale chyba nie zdąże bo wracam w piątek ;) ale chwalmy Dzieciaki za Dobrą Robotę!!! Brawo

Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. Ludzie narzekali, że im remont Wojska Polskiego nie pasuje a sami nic nie szanują. Ehh jak zwykle polaczki pokazują jak bardzo daleko są za przysłowiowymi murzynami...

a co ma remont do kradzieży? Remont, który trwał o wiele za długo niż wynikało z przetargu. Kradzież to kradzież, a ludzie narzekali na uciążliwość przedłużającego się remontu tak krótkiego odcinka.

Monitoring na pierwszym miejscu. Porażka ci co to zrobili. brak słów, a Cisna się te najgorsze.

Czego Wy się po Waszej Jeleniej spodziewaliście?

tacy ludzie mieszkają w Jeleniej. Chamstwo, prostactwo i kombinatorstwo. Oczywiście paru prawych można znaleźć. Pytanie się nasuwa: Co robią nasze służby porządkowe? Wieczorami siedzą przy ratuszu bo jest darmowe Wi-fi.

Dworczyk.Ewidentnie trzeba dopisać do listy kolejnego the@bila, z odpowiednim paragrafem, za narażanie bezpieczeństwa państwa. Do skazania w normalnych czasach. Reżym małego kulawego führera zaczyna chodzić w dwóch różnych trzewikach. To już nie są obejszczane portki najszczalnika z Żoliborza.

Tak kończy się wychowywanie 500plusów bredzac bez umiaru: "bub hummus i włoszczyzna".

Czarne klechy rozpychają się coraz bardziej. Wbrew protestom mieszkańców okolicznych wsi, biegaczy, rowerzystów i spacerowiczów odwiedzających las w Porszewicach koło Łodzi, ruszyły tam przygotowania do wydobywania piasku. Inwestycja na gruntach archidiecezji łódzkiej wzbudzała wiele kontrowersji, ale ostatecznie kilka instytucji wycofało się z krytycznego stanowiska. Duchowni zostali nawet zwolnieni z 2,6 mln zł opłaty za wycięcie lasu.

Tu się nie opłaca nic stawiać dla ludzi. Ludzi którzy nic nie szanują i wszędzie szukają okazji żeby coś ukraść i "skombinować". Klomby i fajny projekt, wysiłek uczniów i nauczycieli to jeden przykład, ale są dziesiątki innych.
Pierwszy z brzegu? Wiaty przystankowe. Szklane i eleganckie, po miesiącu, dwóch powybijane szyby, pobazgrane ściany i ławki, w kącie naszczane, pełno petów i śmieci. Mieszkańcy zasługują co najwyżej na toporne kamienne wiaty jak w dolnym Podgórzynie. Albo ziemianki.
Kolejny przykład - "Stacje naprawcze" dla rowerów. Pomysł fajny, zawsze się komuś może przydać nawet dla banalnej awarii. Ale cóż z tego, w Michałowicach na parkingu połowa narzędzi już ukradziona mimo przywiązania stalowymi linkami. Pompka uszkodzona. Jeszcze trochę "stacja" będzie wyglądać jak kupka złomu.
Nie dorośliśmy mentalnie do poziomu Zachodu, gdzie takie inwestycje i pomysły mają sens i szansę trwania. Tutaj nie.

Te prymitywy od lat POpierają bolszewię głosując tak od lat,
I dlatego Kotlina cały czas purpurowa.
Pełno tu ubeków sbków, ormowców,TW,byłych milicjantów,wopistów
i żołnierzy "ludowego wojska", pzprowców oraz ich rodzin.

Niestety Sowiecka mentalność wyniesiona ze swoich sowieckich domostw tak łatwo nie zniknie. Przyjechało tego badziewia onucowego na Ruskich czołgach i rozpleniło się w Czerwonej Dolinie wielu. Dlatego takie poparcie dla PO/KO. Niestety reszta teraz cierpi.

Nie sowiecka tylko katolickie wychowanie. Przykład idzie z góry biskupi oszukują ,szkalują ,to i ich ludek bezbożny szaleje .niebo jest Piekła nie ma.

Warsiawski szefo niejaki Komoruski dawał przykłady każdego dnia, nawet dęskę do prasowania i kieliszki zapierdzielił jak kończył swoją śmiszną kadencję.

Mam ci przypomnieć o pijackich ekscesach 3 piślakow na meleksach,'Rysio" wyłudzacz pieniędzy gdzie się da. Kochany marszałek latający niby do domu? Sławny burmistrz po ZSZ multimilionerem ,A Don Stanislao po 7 klasach gminnej szkoły.
Jak się uprawia "polityczną prostytucję " to zawsze na koniec choruje się na 4 stadium syfilisa.

Przykro :(

Przykro :(

Grażyny w natarciu, i to praktykujące katoliczki. Od dawna była mowa, że tam musi być monitoring, ze względu na plac zabaw i bezpieczeństwo jako takie.

W kolejnych mailach ujawnionych na Telegramie poznajemy kulisy ostatniej kampanii prezydenckiej. W rozmowie biorą udział doradcy premiera i postulują, żeby odsunąć od kampanii Przemysława Czarnka - wówczas posła i członka sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, a dziś ministra edukacji.

Nie chce obrazac p.Czarnka. Ma on swoje poglady bardzo dalekie od moich i od tego co mozna nazwac nawet udawana demokracja. Osoba ta na stanowisku na ktorym go posadzil Kaczynski jest absolutnym wskrzeszeniem najbardziej tepego Sredniowiecza w 21-wieku. To nie jego wina. On wierzy w to na co Kaczynski liczy iz Czarnek osiagnie jako "tepo" nominowany dr.nauk okulistycznych.
---------
Tragedia JEST TO NA CO ponad 30% polakow sie zdecydowalo. Oddac swoja prawna wolnosc za obietnice 500Zl bo kieszen jest WAZNIEJSZA od WOLNOSCI, z ktora zakon kontura nienawidzacego pluralizmu i liberalizmu oglupil suwerena. Tym sie roznimy od Europy Zachodniej do poziomu ktorej brakuje nam : rozsadku, inteligencji i wiedzy. Polska w swoich 30% stu paru procentach ciagle nie rozumie jak idiotycznym krajem sie stala dzieki tepakowi Kaczynskiemu, ktory : ZRZUCONY DZISIAJ NA SPADOCHRONIE DO JAKIEGOKOLWIEK zachodniego kraju Europy nie przezylby ani jednego dnia. Nie zrobi zakupow, nie porozumie sie w zadnym z jezykow Europy, nie przejedzie samochodem ani kilometra, nie zaplaci za nic bo nie ma konta w banku, nie poprowadzi nauki o sexie bo nie wie co to jest... Ale Kaczynski cos wie, wie, ze wszelkim NIESZCZESCIEM POLSKI JEST TUSK !!!. Suweren z podlasia i polesia go w tym popiera. Mamy TONY IMBECYLIZMU W POLSCE !!

Jest takie słowo: niebawem - którego należało się spodziewać, zanim została podjęta ta inicjatywa! Chęć posiadania czegokolwiek, ale za darmo, jest dla większości Polaków naturą nadrzędną, przemożną, nie do opanowania. Nikt nie pilnował, zatem skorzystam, ważne, że to ja będę miał! No cóż, wystarczy dać 500+, aby wyłączyć myślenie i pozyskać głosy poparcia - niestety...

Narodowo katolickie wychowanie

Jestem załamana, nóż się w kieszeni otwiera. Wysokie Kary za wandalizm w koncu powinni wprowadzić, a nie niska szkodliwość.

kraj cymbałów, jak tylko ktoś chce coś więcej dla społeczności, to go reszta tłuków równa z glebą, wszyscy mają mieć jak te wsiury... naprawdę mam nadzieję że przyjdzie czwarta czy piąta fala i tych cebulaków januszy wymiecie, nikt nie będzie po nich płakać...

Dożyliśmy czasów gdzie "k.......wa" nie jest słowem wulgarnym, obraźliwym a KONSTYTUCJA gdzie policja ściga i prokuratura dyrektora szkoły.

to kościółek jakoś nie ma wpływu na swoje owieczki….., a może pomógł zdewastować bo te klomby niektóre wyglądały jak dzieło szatana

Naród od czasów rządów PiS kretynieje i to widać wszędzie.

W Czerwonej Dolinie od zawsze rządzi PO-PSL-SLD-KGB i te zidiocenie to niestety tradycja anty POLSKIEJ zgrai przypadkowej zbieraniny. PIS i zjednoczona prawica w tym mieście nigdy powtarzam NIGDY nie rządziła. Natomiast zidiocenie moim skromnym zdaniem bierze sią z oglądania SOWIECKO-GERMAŃSKIEJ agenturalnej i zakłamanej anty POLSKIEJ i anty społecznej Telewizji TVN. Same kłamstwa i obrzydliwe manipulacje 24 godziny na dobę.

Taki jeden wariat co namiętnie ogląda telewizje TVN chciał mnie przekonać, że Ziemia jest płaska, i kosmici nas kontrolują i wydają nam polecenia przez podświadomość. Głosował zawsze na PO. Ponoć was jest więcej. Ale jaja. Ale jaja. To jest ta nawa światła awangarda Europy. Światły i świetnie wykształcony elektorat PO-PSL-SLD-KGB.

A jeszcze lepszy jest wasz kandydat na Prezydenta Naszego kraju niejaki Robert Biedroń facet co obciąga kutasy i wypina tyłek aby ktoś wepchał jemu kutasa do zadku. To, że wy nie szanujecie NASZEJ POLSKI to my doskonale wiemy, ale szanujcie chociaż siebie bo robicie z siebie pośmiewisko.

Jaki kandydat taka partia. ALE JAJA. I takie coś chciało rządzić w NASZYM KRAJU. Wasze niedoczekanie .Wy nawet nie pasujecie do rządzenia w kołchozie.

Wy to pasujecie do lepienia pierogów, albo do tarcia buraków.

Dla mnie ten pomysł jest bez sensu, wykonanie też nieciekawe, mimo to szkoda włożonej pracy i pieniędzy.