Uroczyste otwarcie zespołu trzech komunalnych budynków wielorodzinnych, przeznaczonych w całości dla ofiar powodzi, miało wyjątkowy charakter. W ramach projektu powstało 12 kawalerek, 30 mieszkań dwupokojowych, 30 mieszkań trzypokojowych i 10 mieszkań czteropokojowych dla rodzin o największych potrzebach. Wszystkie wyposażone w pełne media i indywidualnie opomiarowane. Jest pełna instalacja teletechniczna, domofony, internet światłowodowy, itd. Sama budowa była trudna i skomplikowana ale efekt końcowy samorządowcy prezentowali z prawdziwą satysfakcją. To prawdziwe mieszkania z wykafelkowanymi łazienkami, nie żadne lokale socjalne.
Pierwszorzędne kryterium przydziału nowego lokalu było związane z utratą mienia. Wyłączność miały rodziny, które straciły swoje domy zupełnie. Brano też pod uwagę możliwości finansowe rodziny w zakresie regulowania bieżących należności. Co jednak warte podkreślenia – opłaty czynszowe w nowo wybudowanych blokach są identyczne jak opłaty we wszystkich lokalach komunalnych w gminie.
Komentarze (1)
Trzy lata oczekiwania na mieszkanie... Utrata majątku... Zgroza to! Takie sytuacje kierują człowieka na ubezpieczenia. Niestety wiele grupa zawodowych i społecznych ma problem z otrzymaniem oferty ubezpieczeniowej dostosowanej do własnych potrzeb lub też napotykają na barierę w postaci horrendalnie wysokich składek. Rozwiązaniem dla takich grup jest uruchomienie własnego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych lub instancji zwanej Związkiem Wzajemności Członkowskiej (taki można założyć, po uzyskaniu stosownej zgody, w dowolnym TUW-ie).
Ludzie zrzeszeni w związku wzajemności stanowią jednolitą grupę zawodową, terytorialną, bądź inną o wspólnym interesie. A ochrona przed powodzią jest żywotnym interesem dla wszystkich przebywających na terenie objętym zagrożeniem.
Dzięki ZWC mogą oni tanio i efektywnie ubezpieczyć się. Dodatkową przewagą na komercyjnym ubezpieczeniem jest fakt, że będą znać z rezultat takiego ubezpieczenia z góry, dzięki czemu mogą wypracować nadwyżki finansowe. Zaś dzięki bezpośredniemu sprawowaniu władzy nad swą wspólnotą mają wpływ na jej rozdysponowanie, przykładowo na pokrycie wydatków związanych z życiem w oczekiwaniu na pomoc rządową.
Kompleksową pomoc w zakładaniu ZWC, a nawet TUW-ów oferuje Fundacja Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych. Dlatego zachęcam Państwa do odwiedzenia strony: http://www.fwuw.pl/ i kierowania zapytań na adres: info@fwuw.pl.