3 x NAJ dla młodziczek KPR-u

Chorzowskie piłkarki ręczne UKS PR Ruch z kompletem trzech zwycięstw zdominowały w Jeleniej Górze półfinałowy turniej Pucharu ZPRP Polski w kategorii młodziczek (mistrzostwa kraju) i awansowały do finałowych zawodów. Wystąpią w nich również zawodniczki ChKS-u Łódź. Zespół trenera Dariusza Jarosza z KPR-u z jedną tylko niedzielną wygraną 26:19 (6:8) nad ASPR Zawadzkie – Pawonków uplasował się na trzecim, niepremiowanym miejscu.

Prowadzone od kilku lat przez trenerkę Anetę Kowaluk szczypiornistki Ruchu mają bardzo mocny i wyrównany skład. Górnoślązaczki pokonały KPR 28:22, zdeklasowały rywalki z Łodzi 31:12 i ostatni w turnieju zespół ASPR-u 44:17. Najlepszą zawodniczką trzydniowych zmagań wybrano Żanetę Lipok. Klubowi szkoleniowcy jako najlepsze w swoich drużynach wybrali Agatę Wesołka (Ruch), Angelikę Sworowską (ChKS Łódź), Natalię Janas (KPR) i Magdalenę Kozę (ASPR).

Tytuł królowej strzelczyń przypadł Agacie Skowrońskiej (27 bramek), najlepszą bramkarka turnieju została Daria Skoczke (obie KPR). Specjalną nagrodą w postaci piłki z autografami mistrzów z Vive Kielce i dużą czekoladą uhonorowano najmłodszą piłkarkę, 12-letnią Kamilę Skubałę (ASPR Zawadzkie – Pawonków).

Więcej o meczach KPR-u i turnieju we wtorkowych „Nowinach Jeleniogórskich”.