To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

2,7 mln zł na JBO`22. Zgłoszenia od poniedziałku

fot. UM Jelenia Góra

Od poniedziałku 10 maja można zgłaszać projekty do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. W przyszłym roku na sfinansowanie przedsięwzięć zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców przeznaczonych zostanie 2,7 mln zł.

Realizowane projekty będą podzielone na „twarde” (inwestycyjne), „miękkie” (prospołeczne, kulturalne, oświatowe, sportowe) oraz „zielone” (przyjazne dla środowiska). Pula środków wzrasta do 2,7 miliona złotych (200 tys. więcej niż w JBO`21), z czego 2,15 mln zł przeznaczono na cieszące się największym zainteresowaniem projekty twarde. 300 tys. zł to kwota na projekty miękkie a 250 tys. na zielone.
Propozycje projektów do JBO 2022 będzie można zgłaszać od 10 maja do 24 maja za pomocą Portalu Partycypacji Społecznej, na stronie:
www.konsultacje.jeleniagora.pl
Wniosek może zgłosić każda osoba fizyczna, mieszkająca w Jeleniej Górze, która w dniu składania wniosku ukończyła 16. rok życia oraz osoba prawna mająca siedzibę i działająca na terenie Jeleniej Góry. Do każdego wniosku należy dołączyć listę poparcia (elektroniczną bądź papierową) zawierającą podpisy minimum 50 mieszkańców Jeleniej Góry. Listy poparcia należy składać od 25 maja do 1 czerwca 2021 r.
Zgłoszone projekty będą weryfikowane pod względem formalnym i merytorycznym. Weryfikacja ta potrwa do 2 września. 4 października zostanie ogłoszona lista projektów, przyjętych do głosowania. Samo głosowanie, czyli decydujący etap, odbędzie się w dniach od 5 do 10 października 2021 roku.
Nowością jest to, że głosowanie odbędzie się za pomocą Portalu Partycypacji Społecznej, na stronie konsultacje.jeleniagora.pl. Aby wziąć w nim udział, należy założyć konto na tym portalu. Warto to zrobić, gdyż posłuży nam ono także do innych głosowań, w kolejnych edycjach JBO, a także w konsultacjach społecznych, prowadzonych przez miasto Jelenia Góra. W tym roku w budżecie obywatelskim dopuszcza się też możliwość głosowania tradycyjnego, na papierze.
Regulamin JBO 2022 znajduje się na stronie konsultacje.jeleniagora.pl.
Wyniki JBO 2022 zostaną ogłoszone najpóźniej 21 października 2021 roku.
W poprzedniej edycji Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego pula środków wynosiła 2,5 miliona złotych. Złożonych zostało 66 projektów, w tym 37 twardych, 32 miękkie oraz 7 zielonych. Łącznie oddanych zostało blisko 7 tysięcy głosów.
 

Komentarze (7)

To narodowcy antyszczepionkowcy wdarli się pod dom prezydenta Wałbrzycha. Wśród nich osoby karane.

Jednym z inicjatorów protestu pod domem prezydenta Wałbrzycha był lider kiboli Wisły, który przez 10 lat siedział w więzieniu, narodowiec związany z UPR i Młodzieżą Wszechpolską.

Volkssturm elita małego kulawego hitlera kał.czyńskiego i krzyworyja dwukrotnie certyfikowanego przez sądy patologicznego oszusta i kłamcy moravitzkyego.

Nazistowska Wolska w rozkwicie.

Najgorsze jest, że takie szuje (szury?) wycierają swoje brudne mordy Konstytucją, a prawda jest taka, że mogą mieć problem z rozróżnieniem czy konstytucja a ustawa zasadnicza to jedno i to samo...
Ja już raz przeżyłem scysję z takim "wolnościowcem"; "samodzielnie myślącym" kretynem w gwoli ścisłości. Poprosiłem o założenie maski w przy kasie dobrego niemickiego sklepu Lidl. Niestety tą prośbą pogwałciłem jego podstawowe prawa człowieka.Chamska wolska. Wyszedł z nor najgorszy element i prymitywy. Na wezwanie kulawego hitlera kałczyńskiego. Rok 1932 w powtórce.

2,7 miliona złotych, na JBO? Hm, to jakaś jedna niecała 26 część 1 Sasina, a nieco ponad jedną 49 cześć Sasina + Morawieckiego. Tyle tego "dobra", że mam propozycję, aby nagrodzić co bardziej zwariowane pomysły i zasiąść do hucznej degustacji, zakupionego za tę kwotę alkoholu...

Ty zindoktrynowany przez zakłamaną i wrogą POLSCE telewizje TVN. Przestań bezczelnie kłamać o jakimś tam Sasinie tylko napisz prawdę jak to naprawdę było. Podpowiem tobie.. Marszałek z PO niejaki Grodzki robił wszystko aby wybory nie odbyły się w konstytucyjnym terminie bo potrzebowaliście czasu na PODMIANKĘ kandydata na Prezydenta bo wasza Małgorzata Kidawa Błońska miała poparcie po serii wpadek na poziomie 5 procent. Taka jest prawda i dlatego UWALILIŚCIE termin wyborczy. To wy i wasz Marszałek Grodzki zwany koperciarzem z powodu 37 spraw o korupcję powinniście nam POLAKĄ oddać te pieniądze. WY a nie Pan Sasin. PO= Kłamcy

No to jak to nazwać, że kryształowy Banaś ma dowody na nieprawdopodobny przekręt Morawieckiego z Sasinem, z wyborami kopertowymi i tylko nimi szachuje, by bronić tyłek swojego syna, do którego próbuje się "dobrać" ta "zreformowana" prokuratura pana Zbyszka, by uciszyć wspomnianego "kryształowego"? Na Marszałka Grodzkiego próbowano spreparować haki i jakoś się "nie klei" akt oskarżenia - a tu cichcem wykluwa się nowa afera vatowska w Ministerstwie Finansów, na niewyobrażalną miarę, przy której afery PO/PSL, to pikuś!!!

Przydałoby się zrewitalizować teren za blokami przy ul. Kolberga (tzw. "dołek"), bo aż przeraża, jak marnuje się potencjał tego miejsca. Kiedyś tam dużo się działo, teraz czas nadgryza pozostałości boisk.

Podoba mi się działanie p.Grodzkiego w senacie.Ma rację przetrzyma głosowanie,chińska zaraza się uspokoi,przedsiębiorcy się odkują i nie trzeba będzie im pomagać.Większe pieniądze można przeznaczyć na duże inwestycje służące wszystkim Polakom.Rozdając każdumu po trochę zyskają tylko prywaciaże.W końcu PO pomyślałą o Polakach,a nie tylko o swoich!BRAWO-można-można!