To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

1976

Właśnie – kobiety. Stanowią trzy czwarte ponad tysiącosobowej załogi. I choć w konkursie na najładniejsza szatnię dały się zdystansować kolegom – porządek na halach utrzymują wzorowy, przy wielu stanowiskach kwiaty. Nic dziwnego, że bolesławiecka „Polfa” zdobyła w ubiegłorocznej rywalizacji o kulturę miejsca pracy pierwsze miejsce wśród czternastu zakładów zjednoczenia.

**
Ze statystycznych wyliczeń wynika, że w województwie jeleniogórskim zjada się codziennie 170 ton pieczywa. Turystom, kuracjuszom i wczasowiczom starcza z tego 5 ton, reszta zaś pozostaje dla stałych mieszkańców. Tak to wygląda teoretycznie, w praktyce wspomniane proporcje układają się inaczej w sezonie turystycznym, niż w pozostałych porach roku. Dla zaspokojenia tych zmiennych potrzeb pracują 122 piekarnie o łącznej zdolności produkcyjnej średnio 158 ton na dobę. Brakuje więc w tym rachunku 12 codziennych ton.

**
Uprzejmie informujemy i zapraszamy P.T. Klientów do Spółdzielczego DOMU MODY w jeleniej Górze, ul. Długa 2. Oferujemy atrakcyjne na letni sezon turystyczno-wczasowy spodnie damskie, męskie i młodzieżowe z tkaniny „zamtex” w cenie do 385 zł za 1 sztukę.

**
Szklarska Poręba. Na stadionie miejskim spotyka się około 700 mieszkańców tego miasta i przebywających tam wczasowiczów. Zebrani uchwalają rezolucję. Stwierdzają w niej m.in.: „W pełni opowiadamy się za zmiana cen, zmiana mająca pełne uzasadnienie społeczno-ekonomiczne, zmianą podyktowaną rozsądkiem, dbałością o interesy państwa i narodu”.

**
Lubańskie Zakłady Przemysłu Bawełnianego są w kraju głównym dostawcą kolorowych chusteczek do nosa. Lipcowa produkcja to 300 tys. metrów bieżących tkaniny, wykańczanej w branżowych zakładach w Prudniku, z tego ok. 40 proc. Otrzymają odbiorcy we Francji i USA. Rynkowym towarem są też poszukiwane na lato ażurowe tkaniny bluzkowe, koszulowe i sukienkowe. Co miesiąc powstaje ich tu ok. 400 tys. metrów.

**
Dyrekcja Wojewódzkiego Uniwersytetu Robotniczego w Jeleniej Górze informuje, że w miesiącu czerwcu organizuje seminaria przygotowawcze na wyższe uczelnie z różnych przedmiotów w zależności od zapotrzebowania. Zgłoszenia przyjmuje sekretariat FS ZSMP w Jeleniej Górze, ul. 15 Grudnia 36.

**
Urodzone w styczniu br. bliźniaczki: Joanna i Agnieszka Jędrzejczakówny były bohaterkami dwunastej w tym roku uroczystości nadania imion w jeleniogórskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Jak zwykle w takich przypadkach, przybyli na nią, oprócz rodziców, ich współpracownicy i przyjaciele, tym razem z Urzędu Wojewódzkiego oraz Karkonoskich Zakładów Papierniczych. Zakłady pracy rodziców ufundowały dziewczynkom książeczki mieszkaniowe i oszczędnościowe. W uroczystości wzięli również kierownicy urzędów stanu cywilnego z terenu województwa, którzy spotkali się w tym samym dniu na naradzie poświęconej obrzędowości świeckiej.

**
Przedsiębiorstwo Państwowe „Uzdrowisko Cieplice Śląskie” powtórzyło sukces sprzed dwóch lat, zdobywając wśród 26 zdrojów w kraju drugą lokatę we współzawodnictwie za 1975 rok. W rywalizacji obejmującej całokształt działalności leczniczej oraz wyniki ekonomiczne pierwsze miejsce tym razem zajęła Szczawnica, trzecia była Rabka.

**
Najwyższe oceny w kraju uzyskały dwa gatunki serów twardych produkowanych w placówkach podległych Wojewódzkiej Spółdzielni Mleczarskiej w Jeleniej Górze. „Gouda” z Radzimowa oraz ser „Edamski” z Mirska.

**
Sprawom organizacyjnym wynikającym z włączenia w granice administracyjne stolicy województwa miast Cieplice i Sobieszów oraz sołectwa Maciejowa poświęcona była 19 lipca sesja wspólnej dla nowo utworzonego organizmu Miejskiej Rady Narodowej w Jeleniej Górze.