To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

1000 wieszaków dla "Żeroma"

1000 wieszaków dla  "Żeroma"

Szatnia w I LO im Stefana Żeromskiego w ubiegłym roku była dużym problemem. Tłok, długi czas zdawania odzieży, złe emocje i kpiny. Teraz po remoncie wszystko ma wyglądać inaczej - zapowiada dyrekcja szkoły. Póki co  trwają poszukiwania sponsora, który pomógłby zakupić 1000 wieszaków...

Szatnia w "Żeromie" jest po remoncie: są odmalowane ściany, zmieniono oświetlenie, wymieniono podłogę, poszerzono przejście. Nie ma już grzyba, jest czyściej i estetyczniej. W związku z remontem wycięto też stare wieszaki. Teraz jest kłopot, bo szkoła nie ma pieniędzy na nowe. Potrzeba 1000 takich wieszaków. - Mamy taki apel, żeby ktoś pomógł nam w zakupie nowych wieszaków - mówi Eulalia Kłodawska Szwajcer, dyrektorka szkoły. Wiadomo już, ile takie wieszaki bądą kosztować - 18 tys. zł. Taką cenę zaproponował najtańszy oferent z Warszawy.

Nie zmieni się organizacja w szkolnej szatni - będą dwie szatniarki, dwóch pracowników obsługi i dyżury uczniowskie. Według dyrektor Kłodawskiej-Szwajcer oddawanie rzeczy i ich wydawanie będzie przebiegać znacznie sprawniej niż w ubiegłym sezonie, bo pomieszczenia szatni będą miały określone zakresy numerów wieszaków. Łatwiej będzie do nich obsłudze trafić. Pomogą też szersze przejścia pomiędzy wieszakami. Jak podkreśla dyrektor szkoły, tłok w szczytowych godzinach w szatni powinien być mniejszy także dlatego, że w szkole jest mniej uczniów - było powyżej 970, teraz jest 866.

Komentarze (10)

szatnia w zeromie zawsze byla duzym problemem! kto pamieta stare czasy z pania Waleria? az sie lezka w oku kreci ;)

Heh pamiętam :)

wychodzi na to , że każdy rodzic da 20zł i zbieżemy te 18000 na wieszaki:-)))
ciągle coś... co wy na to rodzice?

Myślenie w stylu Zawiły. Odmalowaliśmy ściany, więc dzięki temu ruch będzie się odbywał znacznie szybciej i płynniej. To ja mam pomysł. Zamiast remontować drogi i budować obwodnice niech Wandzel z Bigusem wezmą pędzle i domalują na każdej drodze po 2 dodatkowe pasy ruchu. Pomieszczą 2 razy więcej samochodów! Genialne, czyż nie?

Niech każdy ze sobą przyniesie gwożdzia i spoko...

Bo lubisz KAKAO !

gwoździ jest wystarczająco dużo w boazeriach, o które uczniowie zahaczają ubraniami ...

Pani dyrektor ma pani problem z szatnią, to jak pani i pani grono poradzicie sobie z przygotowaniem maturzystów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak na marginesie, jeszcze tanie są zapałki, proszę zdać się na prace ręczne i posklejać zapałki. Pod pani rządem, co się dzieje w tej szkole, czy ktoś zadał to pytanie. Dlaczego licealiści mają po 10 godzin zajęć w ciągu dnia !!!!!!!!!!!!!!!!

Czytajcie od tyłu :D ^^^^^^^^^^^^^^^
julek to dalej ty piszesz?

1. Nie rozumiem problemu, który stwarza ta kobieta, bo od paru lat dyskutowało się nad zakupem szafek nawet były pomysły jak to przeprowadzić przy pomocy Rady Rodziców i nie trzeba by było zatrudniać szatniarek, ale cóż widocznie jak zwykle w tej szkole nic nie da się zorganizować logicznie.

2. Ciekawa jestem dlaczego na stronie NJ nie znalazł się artykuł, który jest w gazecie dotyczący tego co się dzieje w tej szkole pod rządami niekompetentnej dyrekcji.