To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

„Wykonamy co niezbędne, a kosztami obciążymy Parkridge”

„Wykonamy co niezbędne, a kosztami obciążymy Parkridge”

Nadal nie wiadomo, co będzie z niedoszłą budową galerii handlowej przy ul. Kilińskiego. - Nie mamy kontaktu ze spółką Parkridge – przyznał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Prezydent w połowie września miał spotkać się z przedstawicielami spółki, która ma budować galerię Focus Mall. – Nie spotkałem się, w firmie nikt nie odbiera telefonów – powiedział. – Przedstawiciele firmy, z którymi dotąd rozmawialiśmy, zostali poinformowani o wszystkich działaniach, które podejmiemy, jeżeli inwestycja nie zostanie wykonana. Czekamy na jakiś odzew.

Jak mówi, umowa notarialna jest określona tak, że są w niej określone terminy wykonania poszczególnych etapów inwestycji. - Jest tam mowa o wykonaniu parkingu, mostu i innych elementów w określonym terminie – mówi M. Zawiła. - Czekamy do momentu, kiedy zostaną naruszone te terminy. Będziemy natychmiast wnosili swoje roszczenia wobec firmy.
Pierwsze terminy mijają w przyszłym roku.

– Rzeczy nieodzowne do wykonania, konieczne do funkcjonowania tamtego terenu, wykonamy sami, a koszty doliczymy do kosztów całej nieruchomości – powiedział prezydent.
Chodzi np. o przebudowę ul. Kilińskiego, do której zobowiązał się Focus Mall.

Komentarze (9)

ale wydaje się, że wszelkie roszczenia Miasta względem tej firmy będą tylko na papierze. Chyba nie do końca zbadano kondycję finansową firmy przed zawarciem tych umów i nie są one zabezpieczone w należyty sposób.

Proszę zlecić wykopanie kamienia wegielnego z przeznaczeniem na licytację np. dla WOSP Owsiaka.

Znam umowę główna i wszystkie aneksy z tą firmą. Miasto dało ciała na całej linii. Powinien to wiedzieć Zawiła bo sam te kwity podpisał. Jak policzyć to miasto popłynie na tym bałaganie na ładną kasę.

Co ten gość mówi albo kłamie jeleniogótrzan alb zero wiadomości o upadłościach.
Tak to jest jak głosuje się na ludzi nie znających zasad rynku kapitałowego.
Z jednego z zachodnich portali internetowych można dowiedzieć się, że upadłość spółek Parkridge Holdings Ltd i Parkridge Brama Developments Ltd nastąpiła 24 sierpnia i że powołano już ich administratorów.

Parkridge "Brama" Development ? Może jednak Parkridge Gate Development ?

Firma upadnie lub już upadła. Ktoś wyobraża sobie jak nasze miasto sądzi się w Wlk. Brytanii?. Przecież to kosztuje krocie. Jednakże dużo zależy od tego jak była podpisana umowa i jak zostały zabezpieczone interesy miasta.

miasto tak zabezpieczyło swoje interesy jak rząd swoje i podwykonawccom budujacym autostrade łódz -warszawa.tyle z tego ze ze placu przeciez nie zabiora i cos wczesniej czy pózniej tam powstanie

Prezydent ura-bura do wyborów, a potem jak zwykle.

Wykonamy co niezbędne : na przykład dziwne opaski u podstaw latarni na ul.1Maja . Doskonały pomysł ! Blaszka od konserwy , jakiś beton ( chyba ) i w ciężką cholerę białych kamyczków, które obecnie walają się w promieniu metra . Ciekawe co za debil to wymyśli ( inaczej nie można określić kogoś takiego ) i ile kasy za to zgarnął ?!. Przychodzą na myśl poronione racjonalizacje z czasów głębokiego PRL-u . Konstrukcję ową można podziwiać przed niedoszłą galerią Focus . POLECAM ! Ha ha ha