To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Świąteczny koncert z Kasią Cerekwicką!

Świąteczny koncert z Kasią Cerekwicką!

10 grudnia o godzinie 18.30 w jeleniogórskim Teatrze Norwida zaśpiewa Kasia Cerekwicka oraz młodzi artyści, w tym niepełnosprawni. Koncert „GWIAZDA NA GWIAZDKĘ” jest świątecznym darem dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze szkół i placówek specjalnych, uczniów szkół masowych, a także najmłodszych kuracjuszy przebywających w szpitalu sanatoryjnym „Małgosia” w Jeleniej Górze – Cieplicach. Do Jeleniej Góry przyjadą młodzi wykonawcy z różnych placówek z całej Polski wraz ze swoim rodzicami i opiekunami.

Świąteczny koncert „GWIAZDA NA GWIAZDKĘ” wpisał się w kalendarz grudniowych wydarzeń w Jeleniej Górze. Wszystko zaczęło się przed dwoma laty, kiedy na scenie cieplickiego Teatru Zdrojowego kolędowali uczniowie. Rok później w Teatrze Norwida obok młodych wykonawców zaśpiewał Łukasz Zagrobelny.

Tegoroczny koncert upłynie w atmosferze kolęd, pastorałek i bożonarodzeniowych melodii. Na scenie Teatru Norwida występować będą lokalni wykonawcy oraz utalentowani uczniowie ze szkół i placówek oświatowych z Białegostoku, Bydgoszczy, Ciechocinka, Poznania, Wrocławia. Na scenie pojawią się także byli uczniowie – pacjenci sanatorium „Małgosia” w Uzdrowisku Cieplice, uzdolnione dzieci ze szkół specjalnych z Jeleniej Góry, artystka z Poznańskiego Stowarzyszenia Osób Niewidomych i Niedowidzących oraz Integracyjna Grupa Artystyczna „Pentatonika” działającą przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Jeleniej Górze. Podczas całej imprezy prowadzony będzie kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów ze szkół jeleniogórskich. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na zakup upominków gwiazdkowych oraz wyposażenie pracowni muzycznej w zespole szkół w szpitalu „Uzdrowisko Cieplice”.

Ogólnopolski Koncert Charytatywny „GWIAZDA NA GWIAZDKĘ” pozwoli małym artystom dzielić się swoją muzyką z publicznością. Impreza ma integrować środowisko dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ich rówieśnikami. I zwyczajnie, w ten przedświąteczny czas, dać im dużo radości.

Komentarze (3)

Na ten koncert sie dostac to trzeba miec plecy lub specjalne zaproszenie.Pojechalismy tam z dzieckiem niepełnosprawnym i odmowiona nam wejsścia bo niemieliśmy zaproszenia a ponoć koncert był dla dzieci niepełnosprawnych

Bolting through the bancrh sounds like it will harm the tree.Could do what is done for treehouses in reverse.If you cannot bridge over to another bancrh to create a level beamCould try to protect the bancrh by putting a timber pad on top a bevelled or blocked timber below for level.Could make U bolts out of threaded rod use plates to clamp them together strap iron?Eyeblots fixed to the bottom timber for the swing ropes.Just for chuckles , the contractor who built my porch told me I shoulduse uneven length chains to hang a porch swing from the pitched roof rafters.Great if you want to swing in a semi circle.Best regards