To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Łączenie szpitali staje się faktem

Łączenie szpitali staje się faktem

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął na dzisiejszej sesji uchwały w sprawie połączenia Szpitala Wojewódzkiego i Wysokiej Łąki. „Za” była zdecydowana większość wojewódzkich radnych.

Uchwały przeszły bez najmniejszego trudu. Za było aż 24 radnych z 35-osobowego Sejmiku. Przeciwni byli jedynie radni PiS-u i Marek Obrębalski z Obywatelskiego Dolnego Śląska. Pozostali radni jego formacji także poparli proponowane zmiany, podobnie jak mający większość radni PO i SLD.

- To wielkie wydarzenie w naszym regionie – ocenił sytuację Jerzy Łużniak z zarządu województwa. - Region jeleniogórski otrzyma 50 mln złotych na służbę zdrowia. Takich pieniędzy jeszcze tutaj nie było.

Te 50 mln to w praktyce pieniądze, które zostaną przeznaczone na spłatę długów, głównie po Szpitalu Wojewódzkim. Przekształcenia w obu szpitalach mają potrwać do końca sierpnia. W wyniku restrukturyzacji pracę ma stracić około 90 osób. Od 1 września połączone szpitale będą działać pod nazwą Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej.

Komentarze (2)

Łużniak nie ma kompletnie pojęcia o funkcjonowaniu państwa: "Region jeleniogórski otrzyma 50 mln złotych na służbę zdrowia. Takich pieniędzy jeszcze tutaj nie było" - a teraz pytanie Panie Łużniak: jak Pan mysli, skąd sa te pieniądze ?
a) spadły z drzewa
b) dodrukowały się
c) pochodzą ze składek zrowotnych / podatków
Osobiście, to nie wiem z czego ten Pan się cieszy. Przeżrą nasze pieniądze. Zresztą nie po raz pierwszy. Zobaczymy za rok jakie będzie zadłużenie obu szpitali.
Pozdrowienia dla Pana Obrębalskiego (coś cichutko ostatnio o Panu) - usunął się pan w cień? Why ???

zapłaci podatnik. Ten, kto źle zarządzał będzie nadal zarządzać, tylko większą jednostką.
I znów zapłaci podatnik.