To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zwłoki mężczyzny w rowie

W Płóczkach koło Lwówka Śląskiego znaleziono zwłoki mężczyzny. Były w stanie dużego rozkładu. Leżały w rowie melioracyjnym. Tożsamość mężczyzny mają potwierdzić badania DNA.

Najprawdopodobniej może być to Robert J., który zaginął 1,5 miesiąca temu. Przez kilka tygodni był poszukiwany przez rodzinę i mieszkańców Płóczek. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że posiadał znamiona, które rozpoznała rodzina na miejscu znalezienia zwłok. Szczegółów tych jednak służby na razie nie potwierdzają. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą lwóweccy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim. Dzień wcześniej, jeden z rolników w pobliżu miejsca, gdzie leżały zwłoki znalazł gumowce i reklamówkę. Powiadomił o tym fakcie policjantów. Szybko zorganizowano akcję poszukiwania wspólnie ze strażą leśną, mieszkańcami i policją.

Tożsamość mężczyzny będzie potwierdzona dopiero po szczegółowych badaniach DNA. Zwłoki z rowu melioracyjnego wyciągali strażacy z Lwówka Śląskiego. Przez kilka godzin w miejscu, gdzie znaleziono zwłoki działania prowadzili policjanci i prokuratorzy.