To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zostały sędziami

Zostały sędziami

Dwie młode zawodniczki KPR-u Jelenia Góra ukończyły kurs sędziowski, organizowany przez Dolnośląski Związek Piłki Ręcznej i otrzymały licencję kategorii B. Uprawnia ona do prowadzenia spotkań rozgrywek młodzieżowych oraz seniorskich poniżej II ligi.

Do grona sędziów dołączyły Natalia Janas i Agata Skowrońska (obie rocznik 1999). Kurs trwał rok, zakończył się kilka dni temu w Dzierżoniowie. Jeleniogórzanki w czasie zjazdów seminaryjnych zgłębiały wiedzę ze znajomości przepisów oraz regulaminów związkowych ZPRP i DZPR. Musiały zdać testy ze znajomości przepisów, sprawdzian wytrzymałości fizycznej i umiejętności praktycznych na boisku.
– Wydawało nam się, że jako zawodniczki znamy dobrze przepisy gry w piłkę ręczną, ale ten kurs uzmysłowił nam, jak trudna jest rola sędziego. Jak mało ma czasu, by podjąć trafną decyzję, aby nie skrzywdzić drużyny czy zawodnika lub wypaczyć wynik spotkania – mówi Natalia Janas w imieniu swoim i koleżanki. Obie deklarują, że w dalszym ciągu chcą trenować piłkę ręczną i w przyszłości dołączyć do zespołu ekstraligowego.

Komentarze (3)

Gratulacje dziewczynom.

Ładne.