Zmienniczki Vistalu wygrały z KPR-em

Po raz piąty w tym sezonie Superligi szczypiornistki z jeleniogórskiego klubu ambitnie powalczyły z drużyną z czołówki tabeli, jednak „planowo” doznały kolejnej porażki. W gdyńskiej hali uległy 24:35 aktualnym mistrzyniom Polski, zespołowi z Ligi Mistrzyń, Vistalowi. Team KPR-u „załatwiły” młode i skuteczne zawodniczki, którym w drugiej części potyczki szansę dała trenerka Agnieszka Truszyńska.

Początkowo, po bramkach Sabiny Kobzar (razem 7), przyjezdna ekipa prowadziła dwoma golami. Potem Vistal stopniowo powiększał przewagę od wyniku 10:6 do 15:9. Na przerwę piłkarki waleczne KPR-u zeszły mając tylko trzy bramki straty (18:15). Ostatnie trafienie zanotowała...bramkarka Martyna Wierzbicka. Na początku drugiej połowy spotkania Sylwia Jasińska (6), doprowadziła do stanu 19:17. Potem, przy wsparciu starszych klubowych koleżanek, z bardzo dobrej strony pokazały się zmienniczki z zespołu mistrzyń kraju. Było już 32:21. Przewaga jedenastu goli utrzymała się do końcowej syreny. W Vistalu dominowały Katarzyna Janiszewska 8, Aleksandra Zych 6, Kozłowska 5 i Magdalena Stanulewicz 4 bramki. Do gdyńskiej siatki trafiły Aleksandra Tomczyk 4, Joanna Załoga i Marta Tomczyk po 2, Aleksandra Oreszczuk i Marta Karwecka po 1.

W 9. kolejce Superligi kobiet piłkarki KPR-u zagrają w siebie z SPR Pogonią Szczecin. Mecz zaplanowano w sobotę, 4 listopada.