Zmienne szczęście KPR-u w dwumeczu

Na brak sportowych, wyjazdowych emocji nie mogli narzekać kibice dwóch jeleniogórskich drużyn juniorek młodszych. W wojewódzkiej lidze dolnośląskiej dziewczęta z KPR JG/SMS Karpacz zwyciężyły w Lubinie Zagłębie 29:28 (13:14). Szczypiornistki KPR MOS doznały porażki 20:26 (14:7) w Legnicy z EUCO UKS „Dziewiątka”.

Na boisku „Miedziowych” było ostro, ale nasze dziewczyny wytrzymały psychicznie. Losy wyrównanego spotkania rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. W drugiej, nerwowej części potyczki lubinianki „złapały” aż 16 z 18 minut kar indywidualnych zespołu (KPR tylko 4 min.) - relacjonuje trener Dilrabo Samadowa. Dla zwycięskiego teamu najwięcej bramek zdobyły Wiktoria Drozdowska 10, Agata Skowrońska 9 i Marika Klimaszewska 6.

Drugi klubowy zespół KPR-u do przerwy prowadził różnicą siedmiu goli. W drugiej połowie zabrakło koncentracji. „Charakterne” legnickie piłkarki wygrały pewnie 26:20. Najcelniej w KPR-ze rzucały Anna Drąg 8 goli i Weronika Bachurska 6.

W najbliższej kolejce ligowej KPR/SMS powalczy w hali w Karpaczu z UKS Handball 28 Wrocław. Mecz zaplanowano w piątek, 15 stycznia o godz. 16.30. Nastepnego dnia o godz. 11.30 w jeleniogórskiej hali przy ulicy Złotniczej ekipa KPR MOS zagra z MKS Zagłębie I Lubin.