To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka

Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka

- Trzeba uważać, a szkoda bo miejsce jest bardzo ładne, ale niebezpieczne i zaśmiecone – mówi Marta Grab z Opola, która odwiedziła Szwajcarię Lwówecką. Ktoś zdemolował poręcze, które miały chronić zwiedzających przed upadkiem.

Szwajcaria Lwówecka leży po wschodniej stronie Lwówka Śląskiego na trasie do Jeleniej Góry. Zaraz u podnóża skałek ciągnie się ścieżka rowerowa do Pławnej. Szczególnie w sezonie letnim skałki są często odwiedzane przez turystów, ale także przez młodzież i mieszkańców Lwówka Śląskiego, którzy popołudniami chodzą tam na spacery. W sobotę przyjechała wycieczka autokarowa z Opola, która w planie miała zwiedzanie skałek i lwóweckiego rynku. Jechali do Jeleniej Góry. Kiedy turyści wracali ze Szwajcarii Lwóweckiej byli zadowoleni, ale zwracają uwagę na bezpieczeństwo, a raczej jego brak.

- Miejsce jest ciekawe, oryginalne i dość mądrze oznakowane. Niestety nie jest bezpiecznie ponieważ brakuje poręczy. Jeżeli ktoś by się pośliznął mogłoby się to skończyć tragicznie. Najczyściej też nie jest, brakuje koszy na śmieci i ławek – wylicza Marta Grab z Opola.

Faktycznie nie wygląda to najlepiej. Poręczy w najbardziej niebezpiecznych miejscach już nie ma, na szlaku jest mnóstwo śmieci, brakuje też koszy na ich składowanie i ławek, które ktoś ukradł, część tablic informacyjnych została zamalowana farbą. Obiekt nie jest jeszcze monitorowany, ale z tego co wiadomo ma być, aby do minimum ograniczyć dewastację i wyłapać osoby, które demolują jedną z turystycznych wizytówek Lwówka Śląskiego.

- Z tego co wiem straż miejska ma już ustaloną osobę, która zaśmiecała i demolowała Szwajcarię Lwówecką. Teraz zostanie ona pociągnięta do odpowiedzialności i oczywiście będzie musiała naprawić szkody w jak najszybszym czasie – mówi Ireneusz Maciejczyk, zastępca burmistrza Lwówka Śląskiego.

Teren Szwajcarii Lwóweckiej nie jest niestety patrolowany przez żadne służby.
- Zwrócimy na to uwagę. Apelujemy też, że jeśli ktoś z mieszkańców zobaczy tam osoby, które zachowują się w sposób skandaliczny i demolują obiekt prosimy jak najszybciej zadzwonić pod numer 997 lub 112. Będziemy interweniowali – mówi Marek Madeksza, rzecznik lwóweckiej policji.

 

 
Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka
Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka
Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka
Zdemolowana Szwajcaria Lwówecka

Komentarze (2)

Prawdziwy turysta nie zostawia śmieci na szlaku !!!!!!!

To wszystko wygląda na robotę Gipsiaka. Musiał biedaczysko na czymś wyładować swoją złość.