To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zbudują rondo na feralnym skrzyżowaniu

Zbudują rondo na feralnym skrzyżowaniu

Na krzyżówce śmierci na drodze do Karpacza powstanie wkrótce rondo. - Wreszcie będzie bezpieczniej – cieszą się kierowcy.

Decyzja o budowie ronda zapadła wcześniej, teraz pomysł sukcesywnie wdrażany jest w życie. Rada powiatu na poniedziałkowej sesji podjęła uchwałę o dofinansowaniu budowy ronda w kwocie 200 tysięcy złotych.

- Jest to co prawda droga wojewódzka, ale krzyżuje się z drogą powiatową, stąd musieliśmy partycypować w kosztach – powiedział Rafał Mazur, przewodniczący rady powiatu. - Wybudowanie ronda poprawi znacznie bezpieczeństwo w tym miejscu.

Skrzyżowanie w Miłkowie jest duże i dobrze oznakowane, mimo tego często dochodzi tam do wypadków, także śmiertelnych.

Rondo wybuduje starostwo w ramach remontu drogi do Karpacza., ma powstać jeszcze w tym roku. Będzie kosztowało ok. 400 tysięcy złotych, drugą częśc dołoży właściciel trasy - zarząd województwa.

Zdjęcia ze zdarzenia, do którego doszło na feralnej krzyżówce w kwietniu tego roku. Fot. KOS

Komentarze (16)

Kiedy....wszystko ok tylko pytam sie kiedy ,bo jak to ma wyglądać tak rak droga przy ,,Chata za wsią,, to ja dziękuje .Wypadków nie będzie mniej ,tylko więcej !!!!

A mi się wydaje,że rondo bardziej by się przydało na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej, Goduszyńskiej i Lubańskiej!

Popieram propozycje ronda przy trasie czeskiej z Lubańską!!!!!

karzaczory tak wyrosly ze wyjazd z milkowa graniczy z cudem nic nie widac !!!!

"karzaczory tak wyrosly ze wyjazd z milkowa graniczy z cudem nic nie widac !!!!" Przecież tam jest STOP - nie ma problemu z przejazdem przez skrzyżowanie. Tylko trzeba się zatrzymać, wczoraj jechałem główną i mało nie doszło do stłuczki bo kierowca jadący z Miłkowa do Ściegien nie zatrzymał się na STOPie!!!

Tą droge mieli juz remontowac kilka miesiecy temu i jak sobie byla tak jest dalej

A będą robić je zimą tak jak tą drogę ? Bo teraz nadal to jest nie skończone a już nie długo lipiec . Jeszcze niech ktoś się ruszy i wytnie krzaki gałęzi i chwasty przy tej drodze to może będzie przypominało drogę do turystycznego miasta Karpacza :pinch:

Za pieniądze Karpacza oczywiście

Mam nadzieję, że wkrótce. Bo w okresie wakacji nie można wjechać na skrzyżowanie od strony Miłkowa tyle ludzi jedzie na Karpacz z Jelonki.

A czemu NJ unika daty. Przecież przewodniczący R. M powinien wypowiedzieć się zrobimy to do miesiąca .... 2011 A nie takie pitu pitu potem jakiś urzędnik powie że nie zdążyli bo był projekt za późno napisany i przetarg . A Prasa powinna to sprawdzać stale a nie tylko napisać raz i potem cisza. :pinch:

Jeżdżę tamtędy do pracy-codziennie! Mimo, iż w zasadzie skrzyżowanie wygląda niewinnie, naprawdę jest tam niefajnie, a już zwłaszcza od jesieni do wiosny- jest tam bardzo zła widoczność, kto ma skręcić na Miłków albo Ściegny, to nic nie widzi!

Popieram budowę ronda przydałoby się na Lubańskiej z krajową 3 i Sobieszowie na wlocie od Piechowic i Piastowa ronda na pewno zwiększają bezpieczeństwo .

Krzaki to nic w porównaniu do tego że w nocy jest tam ciemno jak w du...ie i nic nie widac . :evil:

Dzisiaj zaczeli wylewać asfalt,robota coś ruszyła . Miejmy nadzieje ze wszystko zostanie ukończone tak jak to powinno być.

Rondo rondem,a teraz wystarczy noge z gazu i troche wyobrażni ! :evil: