Zawodniczki KPR-u o włos od sensacji

Dramatyczny przebieg miało spotkanie 1/8 Pucharu Polski pomiędzy KPR-em, a chorzowskim Ruchem. Gdyby lepsza skuteczność jeleniogórzanek, mogłyby one zremisować, a nawet wygrać to spotkanie.

To mógł być szczęśliwy dzień KPR-u, jednak nie udało się. A zaczęło sie fatalnie, bo jeleniogórzanki już na poczatku straciły jedną ze swoich najlepszych zawodniczek – Monikę Odrowską, która podczas rozgrzewki nabawiła się kontuzji stawu skokowego. Cały mecz „Odra” przesiedziała na ławce rezerwowych dopingując swoje koleżanki.
Te grały całkiem przyzwoicie, dotrzymując kroku faworyzowanemu rywalowi. Chorzowianki choć bardzo chciały uciec na kilkubramkowe prowadzenie to nie mogły, ponieważ dzisiejszego dnia jeleniogórska defensywa w porównaniu do poprzednich spotkań spisywała się całkiem nieźle. Świadczyć o tym może spora ilość obron bramkarki - Martyny Kozłowskiej czy nieskończone ataki chorzowinek na skutek agresywnej gry w defensywie Marty Dąbrowskiej i Agnieszki Koceli. Do przerwy chorzowianki prowadziły minimalnie – 15:14.

Po zmianie stron tylko do 41 minuty trwała wymiana „bramka za bramkę”. Później przyjezdne wykorzystując błędy rywalek wyszły na czteropunktowe prowadzenie i wydawało się, że pewnie wygrają w Jeleniej Górze. Jednak zawodniczki Ruchu chcąc powiększyć przewagę, zapomniały o obronie, a to z zimną krwią wykorzystały doświadczone - Sabina Kobzar, Agnieszka Kocela i Marta Dabrowska celnie rzucając i na minutę przed końcem jeleniogórzanki przegrywały zaledwie jedną bramką 28:29. To one miały piłkę po swojej stronie.

Cenne sekundy upływały, a żadna z jeleniogórzanek nie chciała wziąć odpowiedzialności na siebie zwlekając z oddaniem rzutu. Zdecydowała się Anna Świdzińska (zawodniczka rezerw - weszła na parkiet pod koniec drugiej odsłony) jednak piłka po jej rzucie z nieprzygotowanej pozycji utonęła w gąszczu rąk chorzowianek i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Tym samy jeleniogórzanki odpadły z dalszych rozgrywek Pucharu Polski.

KPR Jelenia Góra – Ruch Chorzów 28:29 (14:15)

KPR - Szalek, Kozłowska - Dąbrowska 8, Kocela 7, Stanisławiszyn 4, Kobzar 4, Załoga 3, Buklarewicz 2, Popielarz, Muras, Świdzińska, Rykaczewska.

Ruch - Brymerska 1, Wąż - Lanuszny 7, Radoszewska 5, Wawrzyńczyk 4, Sektas 3, Sucheta 3, Rzeszutek 3, Lipko 2, Salamon 1.