To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zamek Księcia Henryka czeka na gości

Zamek Księcia Henryka czeka na gości

Odwiedziny Zamku Księcia Henryka w Staniszowie będą dobrym pomysłem na otwarcie długiego majowego weekendu. Po raz pierwszy od zakończenia wojny będzie można podziwiać widok z góry, a to dzięki ukończonemu remontowi schodów wiodących na zamkową wieżę. Fundacja Zamek Księcia Henryka przygotowała ponadto warsztaty archeologii eksperymentalnej pełne atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, które trwać będą tutaj przez dwa dni, 30 kwietnia i 1 maja, w godz. 9.00 - 18.00. 

Przewodnikiem po świecie zapomnianych tradycji i rzemiosł będzie klown Rufi Rafi, który na potrzeby spotkania z historią zamieni się w błazna Ruphusa Raphusa. Swoje główne show zaprezentuje dokładnie w południe w sobotę oraz w niedzielę. Poza tym na gości czekają wycieczki na świeżo udostępnioną wieżę, po wyremontowanych schodach, z odsłoniętymi osiami widokowymi na Chojnik, Śnieżkę, Śnieżne Kotły, i Zalew Sosnówka. Także rozliczne warsztaty, w tym: szycia własnej księgi, korzystania z mapy, mielenia ziaren i przygotowywania podpłomyków, gry na roku, rozniecania ognia krzesiwem, teatralne, ceramiczne, odlewnictwa z brązu, piśmiennicze, i inne. Przez kilka godzin czynna będzie piaskownica małego archeologa, a ponadto przez cały dzień serwowana będzie Strawa od Gospodyń, zapłonie ognisko, rozgrywane będą konkursy, itp. Kto zatem szuka pomysłu na rodzinny wypad, niech rozważy przyjazd do Staniszowa.

Jak dotrzeć na otwarcie nowej atrakcji turystycznej? Mieści się ona przy drodze nr 366 z Karpacza do Szklarskiej Poręby (góra Grodna naprzeciw zalewu Sosnówka). Wiedzie tam żółty szlak z Karpacza i Staniszowa, zaś niebieski z Cieplic przez Marczyce. Parking dla samochodów znajduje się przy OW Monte Casino. 

 

Komentarze (5)

Byłam dzisiaj tj. 13 sierpnia 2017. Zachęcam wszystkich do odwiedzin zameczku. Widok z wieży przepiękny. Za wejscie na Grodną i zobaczenie zamku można otrzymać pamiątkowy medal. Wyciełabym tylko to drzewo z prawej strony, zasłania widok i zdjęcia niewyraźne.

hydroxychloroquine drug class hydroxychloroquine plaquenil cost hydroxcloroquine

zithroma zithromax online is zithromax a strong antibiotic

side effects tadalafil tadalis sx vivida tablets

buy generic sildenafil online http