To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Zadał 40 ciosów nożem. Czy uniknie kary?

Zadał 40 ciosów nożem. Czy uniknie kary?

Dożywocie grozi 52-letniemu mieszkańcowi Chełmska Śląskiego. Kilka dni temu bestialsko zamordował kolegę – zadał mu 40 ciosów nożem. Prokuratura podejrzewa, że sprawca może być chory psychicznie.

Dramat rozegrał się w niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań w Chełmsku Śląskim. Sprawca – January S. - wszedł do mieszkania 40-letniego Grzegorza G. - Jego matce powiedział że zabije jej syna. Następnie wziął nóż i ugodził nim mężczyznę – informuje asp. Waldemar Oszmian, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. - Kobieta wybiegła po pomoc i gdy wróciła napastnika nie było już w mieszkaniu.

Jak wykazała sekcja zwłok, January S. zadał swojej ofierze co najmniej 40 ciosów nożem w okolice szyi.

Policja zatrzymała mordercę już godzinę po zdarzeniu. Wczoraj Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przyjął wniosek miejscowej prokuratury i aresztował sprawcę na 3 miesiące. Mężczyzna odpowie za zabójstwo. Ta kara jest zagrożona karą minimum 8 lat więzienia, 25 lat lub dożywocia.

Może się jednak okazać, że morderca uniknie kary. Nie wyklucza się, że jest chory psychicznie. Prokurator zlecił już badania mające ustalić, czy w momencie zdarzenia był poczytalny. Jeśli okaże się, że nie, grozi mu co najwyżej umieszczenie w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Komentarze (2)

debilowi się zawsze upiecze,ale już samo imię January mówi za siebie.....debil niepoczytany :evil:

to podobno facet z wyższym wykształceniem