To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wtargnęli do domu i pobili policjanta

Wtargnęli do domu i pobili policjanta

Wczoraj po godzinie 22. grupa młodych mężczyzna wtargnęła do domu jednego z policjantów i dotkliwie go pobiła. Do zdarzenia doszło w Krobicy koło Mirska. Sprawcy napadu zostali zatrzymani, przebywają w policyjnym areszcie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Młodzi mężczyźni w wieku od 16 do 21 lat przyszli po godzinie 22 na posesję jednego z policjantów w Krobicy koło Mirska. Stukali do jego drzwi. Kiedy policjant wyszedł z domu od razu rzucili się na niego z pięściami. - Potwierdzam, że doszło do takiego zdarzenia, ale nie możemy na chwile obecną powiedzieć nic więcej ponieważ trwają przesłuchania i prowadzone jest śledztwo - mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Sprawą zajęła się także Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim. Policjant, który na co dzień pełni służbę w Świeradowie Zdroju ma pęknięty łuk brwiowy, liczne potłuczenia, siniaki, wybite palce i krwiaki na całym ciele. Przebywa w Lubaniu w Łużyckim Centrum Medycznym, ma duże trudności z mówieniem.

Pięciu sprawców pobicia przebywa już w policyjnym areszcie w Gryfowie Śląskim. To mieszkańcy Krobicy i Rębiszowa. Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że kiedy bili 35-letniego dzielnicowego, to wykrzykiwali, że nie cierpią policji.

Mimo tego, że policjant był po służbie to sprawcom pobicia grozi do 10 lat więzienia ponieważ doskonale wiedzieli, że wyżywają się na funkcjonariuszu państwowym. Prokuratura może teraz wystąpić z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztu z uwagi na wysoką karę więzienia, która grozi podejrzanym. Wkrótce wideo.

 

Komentarze (10)

Jestem pewien, że aresztu nie będzie. Bandyci są chronieni.

w USA wyszliby na wolność tuż przed emeryturą.

widocznie na to zasłużył

Ci bijący to napewno elektorat PO....

he dobrze mu tak !!! gdy by tak na innego człowieka padło zwykłego obywatela to by te Psy nic nie zrobily !! a ze pobito Psa to juz 10 lat załosne te prawo Polskie jest i jaka jest w tym kraju sprawiedliwosc !!!!

Żałosne to są takie chwasty ja ty. Każde słowo więcej pod twoim adresem to poniżanie się wiec na tym poprzestanę.

Nie rozumiem dlaczego nikt nie napisał tu PRAWDY jak to naprawdę było z tym pobiciem policjanta, jak zawsze jest tak,że wierzycie w to co innym wygodnie było napisać a tym biednym chłopcom NIE i widać że w tym kraju sprawiedliwość nie istnieje. A temu policjantowi też powinny być postawione zarzuty.

bo się mu pewnie należało!! a czemu nikt nie napisze,że policja ich w areszcie pobiła!!

Nadał bym sprawie inne tło. Co skłoniło ich do takiej reakcji? Może byli zdesperowani i nikt nie mógł im pomóc. Niech ktoś napisze co było wcześniej? Jakie relacje miał policjant z obwinionymi. Wierzę, że prawda sama się nie obroni

WITAJ ćIEń przeniosłeś się na NJ24?