To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiemy, kto wystąpi na Lecie Agatowym

Cztery znane zespoły wystąpią podczas tegorocznego Lata Agatowego. Największa w Polsce giełda minerałów odbędzie się w dniach 15-17 lipca. Impreza zostanie poprzedzona Światową Konferencją Mineralogiczną, która zostanie zorganizowana z okazji ważnego jubileuszu.

To dzięki portalowi Mindat.org, który jest największą bazą mineralogiczną na świecie, konferencja zostanie zorganizowana właśnie w Lwówku Śląskim. Na nowej hali sportowej spotkają się kolekcjonerzy minerałów z całego świata. Tam będzie też można podziwiać najróżniejsze skarby ziemi. Niektóre minerały mają wartość kilkuset tysięcy złotych.

Światowej sławy geolodzy, właściciel strony Mindat.org, szefowie europejskich giełd we Francji i Niemczech, redakcja prestiżowego europejskiego pisma Mineralien Welt – uczestniczyli już w dwóch edycjach Lata Agatowego. Wszyscy byli zachwyceni organizacją imprezy a także tym, że w Polsce w czasie agatowej giełdy w jednej części miasta można kupić agaty i inne minerały, jeszcze gdzie indziej odbywają się bogate występy estradowe, można coś zjeść i dobrze się pobawić. Jest to także dobry czas na nawiązywanie nowych kontaktów. Konferencja i giełda na hali rozpocznie się już 8 lipca i potrwa do końca XIV Lwóweckiego Lata Agatowego.

W tym roku w Lwówku Śląskim zagrają dla publiczności cztery znane zespoły. Będzie to Sumptuastic, który zagra z okazji 10-lecia istnienia zespołu, Ira, Afromental i gwiazda disco polo, zespół Boys. „Nowiny Jeleniogórskie” tradycyjnie już będą miały patronat medialny nad Agatowym Latem.

Komentarze (4)

Oooo super z resztą co roku tam jestem :lol:

Super że będze zespół Boys na pewno się wybiorę:))

No jak BOYS zagra to też przylecę w białych skarpetkach oczywiśće!

Kolejne wciskanie żałosnego kitu, zamiast spróbować chociaż raz zaprosić zespół grający muzykę o większym stopniu skomplikowania niż cep. Żadnego rocka, metalu, muzyki alternatywnej- najłatwiej zaprosić disco polo jako frontlinera albo puszczać dzwonki monofoniczne z nokii 3310.