To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wielki sukces „Jedenastki”

Drużyna SP nr 11 podczas czerwcowych zawodów lekkoatletycznych klas I - III w Jeleniej Górze.

Szkoła Podstawowa nr 11 zajęła drugie miejsce na Dolnym Śląsku w podsumowaniu sportowego współzawodnictwa szkół za rok szkolny 2013-2014. Dobrze wypadły też inne szkoły z naszego regionu.

Zestawienie opublikował dolnośląski Szkolny Związek Sportowy. Jedenastka była druga w kategorii szkól podstawowych z wynikiem 1295 punktów. Lepsza była tylko SP nr 46 z Wrocławia, która uzyskała 1325 punktów. Trzecie miejsce ma SP nr 7 z Lubina, która uzyskała 1290 punktów. Bardzo dobre miejsca zajęły SP nr 1 w Bolesławcu i SP nr 1 w Piechowicach, były odpowiednio 7. i 8. W zestawieniu tym skasyfikowano aż 546 szkół z Dolnego Śląska!
W kategorii szkół gimnazjalnych na bardzo dobrych miejscach są dwa gimnazja zgorzeleckie. „Dwójka”zajęła trzecie miejsce a „Jedynka” czwarte. W pierwszej dziesiątce są jeszcze Gimnazjum nr 2 Bolesławiec (6.miejsce), Gimnazjum nr 1 Bolesławiec (8.) i Gimnazjum przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie (9.). Z jeleniogórskich szkół najwyżej w tym zestawieniu było Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 – sklasyfikowano je na 26. miejscu na 333. sklasyfikowane szkoły.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych na drugim miejscu jest ZSZiL w Zgorzelcu, na siódmym – ZSO z Kamiennej Góry. Tu za tą szkołą plasuje się I LO w Bolesławcu. Pierwszą dziesiątkę zamyka ZSZ im. Emilii Plater w Zgorzelcu, drugą otwiera LO w Zgorzelcu. Pierwszą jeleniogórską szkołę odnajdujemy na 18. miejscu, jest nią Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sklasyfikowano 191 szkół.
Ranking ten jest dostępny na stronie Szkolnego Związku Sportowego. Autorzy zastrzegają, że są to na razie nieoficjalne wyniki. SZS przyjmuje protesty od szkół, oficjalny ranking poznamy 12 września.