To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiatr przewraca ludzi na szlakach

FOT.KPN

Bardzo zła pogoda zapanowała w Karkonoszach. Prędkość wiatru dochodzi do 140 km/ godz. Karkonoski Park Narodowy zamieścił na swoim profilu facebookowym film, na którym widać mężczyznę walczącego z wiatrem i starającego się nie stracić równowagi.  Wiatr powoduje, że odczuwalna temperatura na Śnieżce wynosi - 15 stopni.

Podobne złe warunki pogodowe będą w Karkonoszach przez najbliższe dni.

Dzisiaj (4 stycznia) w szczytowych partiach Sudetów wiatr wieje z prędkością od 65 km/h do 80 km/h, w porywach do 140 km/h. Powoduje zawieje i zamiecie śnieżne. Pojawią się opady śniegu. Na nizinach zachmurzenie jest duże z większymi przejaśnieniami, okresami wystąpią opady deszczu, a wieczorem miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna do 5°C. Wiatr umiarkowany, po południu okresami dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni, wieczorem północno-zachodni.

W niedzielę i poniedziałek (5/6 stycznia) meteorolodzy przewidują opady śniegu i deszczy ze śniegiem oraz silny wiatr w porywach do 100 km/godz.Szlaki są bardzo oblodzone, co dodatkowo utrudni wędrówkę.

Komentarze (3)

Hmmm, trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby w takie warunki pchać się w góry! Tylko czekać, aż po takich nierozsądnych "turystów" będą musieli iść goprowcy, żeby ich ratować...

Cymbały Wrocław,Warszawa,Poznań.

Boże, czemu ten turysta ma siusiaka na wierzchu?