To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

W sobotę piwo poleje się strumieniami

W najbliższą sobotę na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim odbędzie się już trzecia edycja Lwóweckiego Festiwalu Piwa, który w tym roku zmienił nazwę na Lwówecką Biesiadę Browarów Regionalnych. Podczas imprezy będzie można spróbować blisko 40 gatunków piw.

W tym roku jedyną zmianą wprowadzoną przez organizatorów jest rozstawienie sceny w środku stoisk. W czasie festiwalu uczestnikom będzie cały czas towarzyszyła muzyka biesiadna w wykonaniu zespołów „LLA Valon”, „Kowarskich Wrzosów” i „Bajer”. Wcześniej jednak odbędzie się też prezentacja browarów uczestniczących w biesiadzie. Podczas festiwalu będzie można spróbować blisko 40 gatunków piw z różnych browarów. Będą to piwa regionalne.

W sobotę na stadionie miejskim w Lwówku Śląskim odbędzie się także konkurs na najciekawsze piwne stoisko biesiady. Oprócz tego nie zabraknie plebiscytu na najsmaczniejsze piwo. Wiele atrakcji przewidziano też dla najmłodszych uczestników biesiady, będą to gry i zabawy sportowo-rekreacyjne.

Oprócz piwa na stadionie w Lwówku Śląskim będzie można kupić najróżniejsze produkty lokalne takie jak sery, ciasta, miody pitne i pierogi. Wszystkie produkty będą przygotowane przez miejscowe gospodarstwa.

Program (sobota, 18 VI):

14.00 - gry i zabawy rekreacyjno - sportowe

16.00 - hejnał Lwówecki - oficjalne otwarcie Biesiady (Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski)

16.15 - występ zespołu „LLA Valon”

17.15 - prezentacja browarów uczestniczących w Biesiadzie

17.45 - rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze piwne stoisko Biesiady

18.00 - swojskie klimaty „Kowarskich Wrzosów”

19.50 - ogłoszenie wyników testu konsumenta na najsmaczniejsze piwo Biesiady 20.00 - degustacja piwa przy muzyce zespołu „Bajer”