„Trzynastki” z KPR-u najlepsze

Dziewczęta z grupy trenerki Dili Samadowej wygrały w Kępnie 37. ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2000. W finałowym meczu jeleniogórzanki pokonały 18:9 zespół gospodyń z KKS Polonii I. To było piąte z rzędu zwycięstwo KPR-u w zawodach, w których grały też zawodniczki z Warszawy, Opola, Płocka i Dobrzenia Wielkiego (razem 8 reprezentacji klubowych).

Najlepszą szczypiornistką turnieju 13-latek wybrano rozgrywającą Aleksandrę Bielecką (KPR), najlepszą w drużynie Annę Szczepańską z Ziębic (pozycja środek rozegrania), która po raz pierwszy występowała w barwach KPR-u i w nowym sezonie wzmocni jego skład. Najwięcej, 20 bramek zdobyła Paulina Kucharska. Jej klubową koleżankę z Polonii Bogumiłę Pruchnicką uznano za najlepszą bramkarkę zawodów.

W dniach 31 maja – 2 czerwca br. młodziutkie piłkarki KPR-u powalczą w Dobrzeniu Wielkim (opolskie) w półfinale Pucharu Polski ZPRP (nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej).

W końcu sierpnia br. w Sobótce rozpocznie się zgrupowanie wojewódzkiej kadry dolnośląskiej. Powołania dostało pięć podopiecznych trenerki D. Samadowej, Aleksandra Bielecka, Magda Starczyk, Marika Klimaszewska, Magda Pakuła i rezerwowa, bramkarka Dominika Płudowska.