Szczypiornistki KPR-u na podium olimpiady młodzieży!

Trzecie miejsce wywalczyły reprezentantki Dolnego Śląska w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt. W brązowej drużynie był reprezentantki KPR-u Jelenia Góra.

Turniej odbył się w dniach 7-11 lipca w Warszawie. W meczu o brązowy medal Dolny Śląsk pokonał Kujawsko-Pomorskie 20:19 (13:10). Wcześniej dolnośląska kadra uległa w półfinale kadrze Mazowsza 25:30 (14:16).
W kadrze województwa Jelenią Górę reprezentowały: Weronika Bachurska, Marika Klimaszewska, Zuzanna Dubiel, Monika Konarzewska, Anna Szczepańska, Magdalena Starczyk i najmłodsza zawodniczka Natalia Filończuk z rocznika 2001. Trenerką kadry jest była zawodniczka a obecnie trenerka Dila Samadova, asystentką – Natasza Tsvirko.
Do najlepszej siódemki turnieju wybrana była Kinga Stanisławczyk z Dolnego Śląska.
Klasyfikacja końcowa XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej kobiet: