Szczypiornistki Finepharmu o krok od Superligi

W czwartym meczu drugiej fazy rozgrywek w I lidze kobiet grupy B piłkarki ręczne z MKS-u Finepharm w roli gospodarza skutecznie powalczyły o zwycięstwo 37:33 (19:13) z gliwickim zespołem NLO SMS ZPRP. Podopieczne trenera Mirosława Urama zrehabilitowały się kibicom za porażkę przed tygodnia w Olkuszu. Ponieważ wiceliderki z SPR-u nieoczekiwanie uległy 22:32 nowosądeckiej Olimpii, po 18-tu meczach jeleniogórzanki mają trzy punkty przewagi (bramki 548:472), nad pretendentkami do bezpośredniego awansu.

Zostały jeszcze dwie ligowe kolejki. Do prawa gry w PGNiG Superlidze kobiet drużynie Finepharmu wystarczy zdobycie jednego punktu. W najbliższą sobotę, 16 bm. piłkarki z Jeleniej Góry zagrają wyjazdowy mecz z UKS-em Olimpią Sądeczanin w Nowym Sączu. Po dwutygodniowej przerwie, 30 bm., we własnej hali zaplanowano ostatnią w tym sezonie potyczkę z SPR-em Olkusz.

W niedzielne popołudnie młody zespół Finepharmu już do przerwy wypracował sobie sześciobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron z nadziejami polskiej handballu z SMS-u gospodynie wygrywały 36:29, co w końcówce pozwoliło trenerowi wpuścić na boisko zmienniczki. Skutecznie w ataku zagrały Karolina Kasprzak - 9 goli, Krystyna Konarzewska – 6 oraz Agata Pawliszak, Katarzyna Skoczyńska i Angelika Wasiucionek – po 5, Marzena Stochaj – 4 i Sara Latuszek 3.