To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Szajka złodziei luksusowych samochodów rozbita

Szajka złodziei luksusowych samochodów rozbita

Policjanci z Lwówka Śląskiego wspólnie z prokuraturą i strażą graniczną rozbili grupę przestępczą która trudniła się kradzieżami luksusowych samochodów na teranie Niemiec. Zatrzymani to głównie mieszkańcy okolic Bogatyni. Trzy osoby już zostały aresztowane, być może to nie koniec.

Informacje o zorganizowanej grupie przestępczej która przetrzymywała samochody na terenie powiatu lwóweckiego, pochodziły z materiałów operacyjnych gromadzonych od dłuższego czasu. Śledczy z prokuratury w Lwówku Śląskim i policji współpracowali w tej sprawie z oddziałem straży granicznej i niemiecką policją. W przeciągu trzech dni policjanci znaleźli na terenie powiatu cztery luksusowe samochody, większość z nich była nowa. Były kradzione z salonów lub parkingów. Złodzieje skrupulatnie wybierali auta, kierowali się wartością potencjalnego łupu. Jedno z BMW, które policjanci zabezpieczyli na policyjnym parkingu, warte jest ponad 200 tysięcy złotych.
W jednym z gospodarstw rolniczych na terenie powiatu lwóweckiego policjanci znaleźli trzy takie samochody. Wszystko było ukryte w niepozornym pomieszczeniu gospodarczym. Jak udało się nam dowiedzieć, złodzieje wynajmowali to pomieszczenie od osoby która, nie była świadoma co się w nich znajduje.

- Dwóm osobom Prokuratura Rejonowa w Lwówku Śląskim postawiła zarzuty kradzieży z włamaniem. Trzeci z podejrzanych otrzymał zarzut paserstwa. Dla dobra trwającego śledztwa nie możemy podać więcej szczegółów. Nie wykluczamy dalszych zatrzymań w tej sprawie gdyż jest ona rozwojowa – mówi Jerzy Szkapiak, Prokurator Rejonowy w Lwówku Śląskim.

Podejrzani usłyszeli też zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Prokuratura nie chce ujawnić czy podejrzani, mieszkańcy gminy Bogatynia, przyznali się do winy. Mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.

Kilka dni temu informowaliśmy o samochodzie marki BMW który znaleźli policjanci w jednym z garaży na terenie Lwówka Śląskiego. Samochód był nowy i został ukradziony w jednym z salonów na terenie Niemiec. Jego wartość szacuje się na 160 tysięcy złotych. Śledczy nie wykluczają, że dwie sprawy mogą być ze sobą powiązane. – Zabezpieczyliśmy wszystkie ślady na samochodzie. Obecnie wyjaśniamy wszelkie okoliczności tej sprawy – mówi Marek Madeksza, rzecznik prasowy lwóweckiej policji.

Szajka złodziei luksusowych samochodów rozbita
Szajka złodziei luksusowych samochodów rozbita
Szajka złodziei luksusowych samochodów rozbita

Komentarze (4)

Noo,to warte pochwały, tylko wyłapcie wszystkich pajaców, bo to troszkę więcej osób jest w to zamieszanych na moje oko.

pewnie wiecej osób to kradło a nei tylko trzy

uwazaj rzebys oka nie stracil konfituro,szkoda ze nazwisk nie podles fujaresie.Niech cie pies wydyma i ci sie szczeniaki urodza pekniety kondonie.

poprostu pojechałbym tam żeby sparwdzic czy wszystko w porzadku x3! Raz jechalem z takim typem ,,wojskowym'' busem do Świdnicy juz. U nas spokoj a noca chodza koty w kwietniu nie maju.