Sudety rozpoczynają rundę rewanżową od porażki

Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w ostatnim meczu przed świętami Bożego Narodzenia przegrali w Tarnobrzegu z tamtejszą Siarką 70:77. Pocieszeniem może być fakt, że w dwumeczu lepszy bilans małych punktów mają jeleniogórzanie.

Pierwsza kwarta nie wskazywała na taki przebieg sytuacji. Jeleniogórzanie grali perfekcyjnie w obronie, nie pozwalali gospodarzom dochodzić do czystych pozycji strzeleckich czego skutkiem była słaba skuteczność Siarki w pierwszej kwarcie spotkania. Na dodatek nasi zawodnicy grali bardzo efektywnie w ataku i pierwszą odsłonę wygraliśmy 21:12. Jednak to co tak dobrze funkcjonowało w pierwszej kwarcie, przestało działać w drugiej, a szczególnie w jej końcowej fazie. 23 punkty gospodarzy w tej części gry dobitnie pokazują, z jaką łatwością punkty zdobywali gospodarze. Na nasze szczęście bardzo dobrze w ataku grał Tomasz Wojdyła, który zdobył zdecydowaną większość punktów jeleniogórzan. To głównie dzięki niemu na przerwę podopieczni Ireneusza Taraszkiewicza schodzili prowadząc 39:35.

Trzecia odsłona tego pojedynku była zdecydowanie najbardziej wyrównana ze wszystkich. Oba zespoły grały dobrze w ataku, żadna z drużyn nie pozwalała na uzyskanie jakiejkolwiek przewagi przez przeciwnika. Wskutek takiej gry, do ostatniej części spotkania oba zespoły przystępowały przy jednopunktowym prowadzeniu Sudetów (58:57). Jednak na nasze nieszczęście nawet pomimo ogromnej woli walki Sudety nie zdołały utrzymać minimalnej przewagi. Młodzi zawodnicy, Jankowiak i Grygiel, nie udźwignęli ciężaru zaciętej końcówki. Podstawowi, jeleniogórscy podkoszowi Wojdyła i Czech grali w zasadzie osamotnieni w ataku, a to było za mało na bardzo doświadczony zespół z Tarnobrzega. Już na początku czwartej kwarty Siarka uzyskała lekką przewagę, której nie oddała do końca meczu. Ostateczny wynik spotkania brzmi 77:70 dla gospodarzy.

Największy żal do swoich partnerów z drużyny może mieć Tomasz Wojdyła. Gdyby Sudety wygrały, Wojdyła byłby zdecydowanym faworytem do miana najlepszego zawodnika kolejki. Na swoim koncie zapisał aż 27 punktów, 10 zbiórek i 6 bloków. Do pełni szczęścia zabrakło "tylko" zwycięstwa drużyny.

Siarka Tarnobrzeg - Sudety Jelenia Góra 77:70 (12:21, 23:18, 22:19, 20:12)

Sudety: Wojdyła 27, Czech 14, Jankowiak 8, Samiec 6, Grygiel 6, R. Niesobski 5, Matczak 2, Ł. Niesobski 2 oraz Wilusz, Tarasewicz.