To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spotkanie z Rafałem Fronią w Banku BNP Paribas

Spotkanie z Rafałem Fronią w Banku BNP Paribas

Bank BNP Paribas ma przyjemność zaprosić na spotkanie z Rafałem Fronią „Anatomia Góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami”. Spotkanie odbędzie się w oddziale Banku BNP Paribas w Jeleniej Górze, ul. Bankowa 34, 15 listopada 2019 r. o godz. 19.00. Swój udział w rozmowie należy zarejestrować TUTAJ.

Rafał Fronia, maratończyk, himalaista, podróżnik, zdobywca ośmiotysięczników, pisarz. Uczestnik programu Polski Himalaizm Zimowy oraz Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.
W lutym 2019 roku otrzymał tytuł Człowieka Roku 2018 w plebiscycie organizowanym przez tygodnik regionalny „Nowiny Jeleniogórskie”. W maju 2019 roku, jako jeden z uczestników zimowej wyprawy na K2 otrzymał wyróżnienie Nagrodą Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego za przeprowadzenie akcji ratunkowej pod Nanga Parbat dzięki której udało się uratować Elisabeth Revol. Nagrody Fair Play PKOl promują rywalizację prowadzoną nie tylko w sposób zgodny z przepisami, ale także piękny, szlachetny i uczciwy.
Wspinał się w Ameryce Południowej, Afryce i Azji. Członek kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu. Autor dwóch książek opisujących człowieka w górach: Anatomia Góry i Rozmowy z Górą.

„Anatomia góry. Osiem tysięcy metrów ponad marzeniami” to nie tylko opowieść o wyprawie i przygodzie, ale też o tym, co przeżywa himalaista, o czym myśli, czego się boi, a czym się inspiruje. Podróż od Karkonoszy na himalajskie szczyty. Opowieść o marzeniu, ale przede wszystkim o przeobrażeniu, któremu ulega się dzięki górom, które nie dość, że nie odbierają ludziom życia, to to życie rozdają. W ciszy, bez fleszy i społecznościowych portali. O tym, że w górach można być szczęśliwym, że można być romantykiem.

Więcej na ten temat oraz niezbędna rejestracja udziału w spotkaniu:
https://spotkaniazbnpparibas.pl/

RFwBNPJG

Rafał Fronia w BNP Paribas JG - nj24.jpg