Spory sukces naszego kartingowca

9-letni mieszkaniec Miłkowa Igor Seweryn wygrał 3 rundę pucharu Rok Cup Poland w kategorii Baby rok (dzieci do lat 10). Zawody rozegrano na torze w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

Puchar ten ma status mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W kwalifikacjach Igor był piąty, startował więc z trzeciej linii. Poradził sobie świetnie: w obu piątkowych wyścigach finałowych zajął pierwsze miejsce. W sobotę młody zawodnik wystartował w 4 rundzie Rok Cup Poland, które odbywały się na tym samym torze. W kwalifikacjach zajął dobre drugie miejsce. W pierwszym finale był najlepszy, w drugim miał pecha. Zawody rozgrywane były podczas ulewnego deszczu. Jeleniogórzanin prowadził przez cztery okrążenia i na zakręcie wypadł z toru. Niestety, gokart zatrzymał się tak nieszczęśliwie, że Igorowi nie udało się go wypchnąć na tor i dokończyć wyścigu.W efekcie skończył zawody na czwartym miejscu.

Młody zawodnik trenuje sporty kartingowe od trzech lat, przejechał już 20 tysięcy kilometrów. Od siódmego roku życia startuje w zawodach kartingowych. Piątkowy sukces był jego pierwszym w tego typu zawodach. Miejmy nadzieję, że nie ostatnim. Igor Seweryn szykuje się już do kolejnych edycji Rok Cup Poland, które odbędą się w Bydgoszczy za niespełna dwa tygodnie. Trzymamy kciuki!