To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Spokój w Baronie, są szczątkowe wyniki

Spokój w Baronie, są szczątkowe wyniki

Komitet Marka Obrębalskiego dość spokojnie oczekuje wyników wyborów. Jeszcze o godz. 21.30 w sztabie było niewiele osób. Był już prezydent z żoną. Z czasem zaczęli dochodzić kolejni członkowie Razem dla Jeleniej Góry.

O godz. 22. pojawił się były już zastępca prezydenta Miłosz Sajnog. Wszyscy dość spokojnie oczekują wyników. Nieco ożywienia wniosła radna Danuta Wójcik, która pojawiła się z stroju Mikołaja i częstowała zgromadzonych upieczonymi przez siebie pierniczkami. Wcześniej była z poczęstunkiem w Platformie Obywatelskiej.

Bardzo dobre nastroje, choć frekwencja wyborcza w drugiej turze będzie nieco niższa niż w pierwszej. Sądzę, że nie przekroczy 25-27 procent – powiedział prezydent Marek Obrębalski. - Sprawiła to nie najlepsza pogoda. Czekamy na wyniki, sądzę, że będą dopiero k. północy.

Przed chwilą pojawiły się wyniki z komisji w Muflonie w Sobieszowie: 157 głosów otrzymał Marek Obrębalski, Marcin Zawiła 314 głosów. W komisji nr 18 (Sp 11) wygrał Marek Obrębalski 383, 350 głosów otrzymał Marcin Zawiła. W komisji nr 13 obaj kandydaci szli łeb w łeb: Marcin Zawiła otrzymał 155 a Marek Obrębalski 153 głosy. To na razie bardzo nieoficjalne dane, ale widać, że walka będzie toczyła się do samego końca.

Dane z Simetu (komisja 23): Marek Obrębalski 238 głosów, Marcin Zawiła 167. Komisja nr 26: 284 Marek Obrębalski, Marcin Zawiła – 346. Komisja nr 25: Marek Obrębalski - 113, Marcin Zawiła – 127. Komisja nr 14: Marek Obrębalski – 172, Marcin Zawiła – 184.

Według danych z 18 komisji, prowadzi Marcin Zawiła 53%, Marek Obrębalski uzyskał 47%.

Z informacji, które uzyskaliśmy o godz. 23.20 ze sztabu PO (dane z 30 na 48 komisji), rysuje się przewaga Marcina Zawiły - ma 1150 głosów więcej od Marka Obrębalskiego.

Z kolei sztab Razem dla Jeleniej Góry podliczył już wyniki z 28 komisji (godz. 23.20), wyniki przedstawiają się następująco: 47% Marek Obrębalski, 53% Marcin Zawiła.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE SZTABÓW
 

Komentarze (7)

Panie Marku Pan się nie boi 2/3 Cieplic za Panem stoi :)

1500 Marek
1643 Marcin

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecam puścić bo się łapki spocą. Kij z łapkami puści Ci coś innego jak wypadnie inaczej :)

Nerwy koledze puszczają? Rozluźnij posladki!

W takich momentach dobrze zachować spokój i nie bawić się w inwektywy! Jeden dostanie więcej głosów, drugi mniej ale najważniejsze aby potem wszyscy ze wszystkimi mogli współpracować dla dobra miasta! Kiedy zaczyna się używać obraźliwych słów, słów które zatykają to potem wzajemne relacje trudno odbudować.
Gratuluję obydwu kandydatom wyniku! Mieszkańcy mają do was zaufanie, a to najważniejsze!

ja znam chyba inne 2/3 Cieplic, bo każdy z kim rozmawiałem głosował na posła Zawiłę