To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sorry, taka zima

–Zarobiłem 20 proc tego co w tamtym roku – ocenia jeden z instruktorów nauki jazdy na nartach.

Miłośnicy nart i zimowych górskich plenerów nie mogą być zadowoleni z tegorocznej zimy w Karkonoszach. Biznes narciarski ma się siłą rzeczy kiepsko. Wypożyczalnie sprzętu, właściciele stoków już spisują sezon na straty. W Karpaczu i Szklarskiej Porębie ludzie z branży szacują, że ich obroty w porównaniu z ubiegłą zimą, też przecież nieidealną, będą niższe o 50-60 proc.

Szklarska Poręba

- Całe szczęście, że nie utrzymuję się z wyciągu – mówi Krzysztof Pietkiewicz, właściciel „Pietkiewiczówki”, wyciągu orczykowego w Szklarskiej Porębie. Narciarzy ma mniej o 60 proc. niż w śnieżne zimy. Można by sądzić, że gdy wiele innych wyciągów jest nieczynnych to te, które „kręcą”, odczują to pozytywnie. To się jednak nie potwierdza. Narzekają też w spółce „Sudety Lift”. Andrzej Kucharczyk, dyrektor, szacuje, że ludzi jest mniej o 15 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Zjeżdżać można ze Śnieżynki i Puchatka, ale narciarze narzekają, że oferta zjazdowa jest uboższa niż w czasie normalnej zimy , a ceny karnetów wysokie.

 

(...)

 

Karpacz

- Nie ma zimy, nie ma ruchu. Wczoraj czterech nas tu sterczało i dwóch przez cały dzień nie złapało ani jednego kursu – mówi pan Janek, wciśnięty w wygodne siedzenie zaparkowanej dorożki nieopodal „Sandry” w Karpaczu. Dorożki na kołach cieszą się znacznie mniejszym wzięciem niż klimatyczne sanie na płozach. Inny nastrój, inna radość. Przekłada się to dramatycznie na obroty i pieniądze. Pan Jan zarobił w te ferie 25 proc. tego co rok temu.

 

(...)

 

Cały artykuł w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 8/14.

Komentarze (35)

Niech nie narzekają,konta mają zabite co im po zimie

Szklarska Poręba straciła na tym dużo. Ludzie z Polski mówią, ze kiedyś ta miejscowość była piękna i odwiedzali ją. Pełno też było tutaj turystów z Niemiec. Obecnie Szklarska Poręba nie jest atrakcyjna. Niemcy nie przyjeżdżają, a polskich turystów jest jak na lekarstwo.

Widziałam ostatnio Kaczmarskiego (Piękna Twarz) na mieście. Ale facet się postarzał. Szok.

i git

Kilku nie najbiedniejszych nie zarobiło za to zaoszczędzili wszyscy.Na ogrzewaniu,odśnieżaniu,itd.Na pewno zyskała gospodarka,wszystkie prace polowe mogły być kontynuowane,żadnych przestojów.Polski nie stać na zimę.

Co ty Rysiu wiesz o gospodarce? Pewnie tyle, ile sam się namachasz łopatą przy kopaniu rowów. To nie Polski nie stać na zimę, tylko ciebie na narty w górach.

ALE ŚCIEMA LUDZI BYŁO TYLE CO ZWYKLE A JAK NIE MA ŚNIEGU TO W KNAJPACH KASĘ ZOSTAWIAJĄ A W WYPOŻYCZALNIACH RUCH JAK NIGDY BO BOGATY TURYSTA NA PEWNO NIE ZAŁOŻY NOWYCH PIĘKNYCH I DROGICH NART NA TAKI ŚNIEG WIĘC CO DO WYPOŻYCZALNI PO CUDZE A POZA TYM NASI PRZEDSIĘBIORCY ZE SZKLARSKIEJ I KARPACZA JESZCZE NIGDY NIE BYLI ZADOWOLENI Z SEZONU I Z NICZEGO SORY TAKICH MAMY PRZEDSIĘBIORCÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A ty kiedy byłeś zadowolony, zawodowy hejterze, co to mocny jest tylko w gębie anonimowo na forum? Dałbym głowę, że jeszcze rzadziej.

Gitara,niech sobie przypomną poprzednie lata i kolejki pod bankiem,teraz trzeba troszkę wybrać i wielka afera.A poza tym jak się nie podoba to się przekwalifikować i za robotę uczciwą zabrać.Standard płaczą a za 2 miesiące dobudówki budują i auta zmieniają.

A w Czechach można się najeździć na nartach do woli.

w czechach mozna wszystko... a tu droga amatorszczyzna i badziewie. sorry... taki mamy narod!

tak jest pan ryszard w pisdu z tą zima ja mam połowe mniejsze rachunki za gazowe ogrzewanie!to jest plus!!niech do austri poznaniaki jadą na narty te same pieniądze

Hotele z basenami i spa pełne. Te 10 % narciarzy zimy nie czyni. Na drugi raz w Alpy niech jadą.

Jaka zima. Bałtyk w lecie będzie cieplejszy.

Teraz napiszcie artykuł pozytywny o tym ile ludzie zaoszczędzili na ogrzewaniu.

Sorry,taka władza.Prawie dekada nieudolnego zarządzania miastem /może niedługo już nie miastem,prawie wszyscy wyjechali za pracą/Spowodował upadek ,zabudowa apartamentowcami zamiast komfortowymi hotelami,horrendalne opłaty za media,nepotyzm,zrobiło swoje.Gdy brakuje śniegu,Szklarska nie ma nic do zaoferowania oprócz zadowolonej twarzy burmistrza Sokolińskiego.

Szkoda czasu na tego życiowego nieudacznika.

Co ten Kucharczyk plecie? Spółka dostała w doopę strasznie ! Obroty to może 15% tego co w zeszlym roku !

Co ten Kucharczyk plecie? Spółka dostała w doopę strasznie ! Obroty to może 15% tego co w zeszlym roku !

Co ten Kucharczyk plecie? Spółka dostała w doopę strasznie ! Obroty to może 15% tego co w zeszlym roku !

Tylko turyści nie narzekają na pogodę. A narciarze jeżdżą do Czech.

DLACZEGO GROCH SIĘ NIE ŁUSKA- BO TO WINA TUSKA

Tylko kto by Robert przejmował się twoją stronką, gdzie sam sobie piszesz komentarze pod swoimi pomówieniami, a potem sam też je plusujesz? Wszyscy zorientowani od dawna doskonale wiedzą, że to największy ściek w Kotlinie.

Weź się chłopie w końcu za jakąś porządną robotę, bo jak mamusia umrze, to nie będziesz już żył z jej rencinki.

Sądząc po wpisach jaki zamieszczasz pod różnymi nickami i które sam sobie plusujesz to stronką Roberta ty sie bardzo przejmujesz. Największy ściek w kotlinie ? Wiele zrobiłeś aby to właśnie ten portal tak wyglądał. Wszyscy dobrze wiedzą który Prezes ze Szklarskiej za Rozrywkę uważa taplanie się w internetowym szambie. No i na facebooka się pchasz z taką mordą ? Trochę pokory.

A jesień tuż,tuż i koryta się niektórym skończą.

Drogi prawie nie naruszone, opału a tym samym spalin i smogu mniej. Więcej plusów niż minusów ma taka zima. Zawsze można narty wodne wypożyczać itp.

A Pan Jan spod Sandry ma zarejestrowaną działalność gospodarczą ? Szkoda że o to redaktor nie zapytał.