To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Służył w policji, potem handlował narkotykami

Służył w policji, potem handlował narkotykami

Były policjant z powiatu zgorzeleckiego handlował narkotykami. Przez kilka lat mężczyzna zarobił na sprzedaży zakazanych substancji dziesiątki tysięcy złotych. Przestępstwa Pawła R. zostały ujawnione przy okazji rozpracowywania zorganizowanej grupy przestępczej handlującej metamfetaminą. 

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, miejscowy Sąd Rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania wobec sprawcy przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Jak ustalono, Paweł R., były funkcjonariusz policji, w okresie od 2015 do 2017 roku sprzedał innym osobom blisko 1,7 kilograma metamfetaminy o wartości około 135 tysięcy złotych.
Z kolei w 2019 roku, 35-latek nabył 1 kilogram narkotyku o wartości około 70 tysięcy złotych w celu dalszej odsprzedaży.Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego uczynił sobie z procederu stałe źródło dochodu.

 

Do zatrzymania i przedstawienia zarzutów doszło na podstawie informacji uzyskanych przez prokuraturę w ramach innego postępowania obejmującego działanie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się obrotem metamfetaminą.

Zarzucone Pawłowi R. przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze do 12 lat.
 

Komentarze (13)

Prawie jak w Breaking Bad.

Ciekawe dla kogo handlował

Przecież każdy wie ,że dla Dyniowego....a teraz Dyniowy go sprzedał!

Co drugi handluje, lub ubezpiecza handlarzy....... ;-)

Sru tu, tutu. Wszędzie znajdzie się jakaś menda, to dlaczego i nie w milicji. Może zamiast zajmować się mendą redakcja zainteresowałaby się co się dzieje w drogim pieszczoszku jeleniogórskich władz, czyli jeleniogórskim teatrze Norwida, gdzie dyrekcja poprzez brak jakiejkolwiek wyobraźni zafundowała załodze Coronawirusa. Ale na razie Cichosza, jak u Grzegorza Turnaua. No więc redaktorzy nj24, może starczy odwagi, aby zająć się tematem.

Zapraszam na : Głos Szklarskiej Poręby. O numerach w Urzędzie.

Nie podzielił się ze "swoimi"?

Niska policyjna emerytura wszystko tłumaczy.

Od czasu przejęcia rządów przez kaczystowską ferajnę, upada morale Policji. Jeśli policjanci/tki na mogą ścigać członków rządu za nadużycia, za brak należytego nadzoru nad powierzonym mieniem, boją się kontrolować posłów i ministrów, to takich spraw będzie coraz więcej. .

To Melon nawet policjantów sprzadał,a mówił w Gazowni ,że mu z reki jedzą...haaa

Pewny jesteś że to Melon z nim działał

Pewny jesteś że to Melon z nim działał

Tak mówia w miescie i na komendzie...