To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Sędziowie Tuleya i Juszczyszyn na Tour de Konstytucja w Jeleniej Górze

Sędziowie Tuleya i Juszczyszyn na Tour de Konstytucja w Jeleniej Górze

Dzisiaj (28 czerwca) o godz. 16.00 w parku Zdrojowym w Cieplicach (w muszli koncertowej) z jeleniogórzanami spotakają się uczestnicy Tour de Konstytucja. Będą między innymi sędziowie Igor Tuleya i Paweł Juszczyszyn oraz  jeleniogórscy adwokaci, prokuratorzy i sędziowie.

Bus Tour de Konstytucja przez 69 dni będzie jeździł po Polsce. Uczestnicy akcji spotykają się z mieszkańcami poszczególnych miast i miasteczek i rozmawiają o tym, czym jest ustawa zasadnicza. W naszym regionie odwiedzili już Zgorzelec i Gromadkę. Dzisiaj zawitają do Jeleniej Góry.

- Tour de Konstytucja PL jest inicjatywą obywatelską, nie polityczną - mówi Robert Hojda z Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, pomysłodawca i główny organizator akcji. - To nasz oddolny projekt obywatelski, wspierany przez niezależnych prawników. Aby wszystko doszło do skutku, swój czas i środki wkładają w to również lokalni działacze, którzy chcą rozmów o konstytucji w swoich społecznościach. Do Jeleniej Góry Tour de Konstytucja zaproslili członkowie KOD Jelenia Góra.

Tour de Konstytucja ogólnopolska akcja, nad którą honorowy patronat objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar organizowana przez Kongres Ruchów Obywatelskich oraz Helsińską Fundację Praw Człowieka. W 2021 roku mija setna rocznica uchwalenia pierwszej pełnej Konstytucji po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Tour de Konstytucja PL to wydarzenie dla wszystkich demokratów z udziałem artystów, prawników i osób zaufania społecznego. Celem akcji jest m.in.: przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, propagowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, upowszechnianie idei wolontariatu.

Komentarze (14)

Tzw. "Marsz Dmowskiego", który w sobotę przeszedł przez Warszawę, był inny niż wcześniejsze manifestacje narodowców. Wprawdzie głosy, że rosnący w Polsce nacjonalizm jest na rękę Rosji, słychać od dawna, ale nigdy wcześniej narodowcy publicznie nie postulowali powrotu rosyjskiej hegemonii.

Tzw. "Marsz Dmowskiego", który w sobotę 26 czerwca po raz pierwszy - lecz według zapowiedzi organizatorów, nie po raz ostatni - przeszedł przez ulice Warszawy był o wiele mniej liczny niż taki np. "Marsz Niepodległości". A jednak to na nim skrajna prawica pierwszy raz przekroczyła granicę, której do tej pory przekraczać nigdy się nie odważyła.

Otóż pierwszy raz na czele marszu dumnie powiewała wielka flaga Rosji z dwugłowym orłem pośrodku. Na tyle wielka, że pewnie i ciężka, skoro w trakcie pochodu osoby ją dzierżące musiały się zmieniać. To dziwiło jednak wyłącznie osoby postronne - przechodniów i bywalców restauracyjnych ogródków - którzy rosyjską flagę pokazywali sobie z niedowierzaniem.

Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym

Przyjdź! Pokaż fucka narodowemu socjalizmowi pis.bolszewizmowi!

Je*** pis!

Zawsze i wszędzie i na wieki wieków!

Wniosek w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Tuleyi został skierowany do Sądu Najwyższego w połowie marca przez Prokuraturę Krajową, która informowała wówczas, że w związku z tym, że sędzia Tuleya po raz trzeci nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze, Wydział Spraw Wewnętrznych PK wystąpił do Izby Dyscyplinarnej o zgodę na jego przymusowe doprowadzenie. Z kolei sędzia Tuleya odmawia stawienia się w prokuraturze i podkreśla, że nie uznaje Izby Dyscyplinarnej SN jako sądu oraz ważności decyzji podjętych przez tę izbę.

Podczas środowej manifestacji w stolicy zatrzymano kilka osób, a w działaniach brali udział jeleniogórscy milicjanci, co widać np. w trakcie transmisji facebookowej na "wolne-media.pl"

Jeleniogorska milicja stanęła po stronie ZOMO.

Odr@żający.

Br udni.

Źli!

21 kwietnia 2021r.

Wniosek w sprawie zatrzymania i przymusowego doprowadzenia sędziego Tuleyi został skierowany do Sądu Najwyższego w połowie marca przez Prokuraturę Krajową, która informowała wówczas, że w związku z tym, że sędzia Tuleya po raz trzeci nie stawił się na przesłuchanie w prokuraturze, Wydział Spraw Wewnętrznych PK wystąpił do Izby Dyscyplinarnej o zgodę na jego przymusowe doprowadzenie. Z kolei sędzia Tuleya odmawia stawienia się w prokuraturze i podkreśla, że nie uznaje Izby Dyscyplinarnej SN jako sądu oraz ważności decyzji podjętych przez tę izbę.

Podczas manifestacji 21 kwietnia 2021r. w stolicy zatrzymano kilka osób, a w działaniach brali udział jeleniogórscy milicjanci, co widać np. w trakcie transmisji facebookowej na "wolne-media.pl"

Jeleniogorska milicja stanęła po stronie ZOMO.

Odr@żający.

Br udni.

Źli!

Szkoda naszego czasu i jajek na tych ideologicznych "sędziowskich" pętaków!

Dodam, że mi się to opłaca. Przecież nikt normalny nie traciłby tyle czasu na trollowanie, za darmo,

Wszystko malemu kukawemu hitlerowi nadprezesowi wolski wymyka się z rąk, większości brak, małżeństwo z biszkoptami oedofilami sukienkowymi z koscioła katolickiego też się rozpada bo okazało się że współmałżonek woli wsadzać konsekrowane łapy w majtki dzieci, bracia Żydzi i Amerykanie grożą palcem, ruscy wykradli jakieś maile ( choć prezes nie wie co to jest) trzeba kupować głosy za posady, wszystko drożeje, (jedynie olej tanieje) Zbyszek i Jarek pyskują, sądy się nie słuchają a było tak pięknie wystarczyło powyzywać od m..d zdradzieckich, tupnąć nóżką, suweren był urabiany z ambony, jedynie magister Julka od meza TW Wolfganga dobre kotlety smaży, do d..y z taką demokracją. J_ob ich pisbolszewicka m@t'!

Czy mi się tylko wydaje, czy sutener też już ma dość tego wiecznego narodowego socjalistycznego pisbolszewickiego plucia? Czyżby się zorientowali, że dla PiSlamu deptanie praw człowieka jest sposobem (perfidnym, to fakt) na przykrycie listkiem figowym fatalnej sytuacji w państwie? Bo nagle wystarczy się rozejrzeć, a tu ceny rosną, podatki też, służba zdrowia ledwo zipie, edukacja się sypie, a partia twardo próbuje wsadzać ludziom łapy w majtki. Do tego afer tyle, że człowiek przestaje nadążać. A podobno wystarczyło nie kraść :-P

Wolne Sądy! Konstytucja!

Kemut idioto czekisto przestań płakać

Ma płacone. I widać, że chyba dobrze. Sam pomyśl. kto normalny traciłby tyle czasu na taką propagandę. To jest po prostu niemożliwe. Osraniec POsyra etatowo za pieniądze...

Ziobrowate "zero" wraz z wierze Godzillą , w zmowie i porozumieniu wraz z innymi podporzadkowanymi im spiskowcami , podjeli w Polsce dzialania jak nieprzyjcielska kacapska agentura i zniszczyli nie tylko niezaleznosc prokuratorska oraz prokuratury jako organu niezaleznego od politykow , ale zniszczyli i podporzadkowali sobie caly polski wymiar sprawiedliwosci .
Teraz ci bezczelni ludzie maja czelnosc grozic i domagac sie , aby nikt nie odwazyl sie napisac o tym nawet marnego krytycznego slowa .
W pis-du z PISLAMEM !
Wolne i niezalezne Sądy !
***** *** zawsze i wszedzie , gdzie tylko sie da , kazdego dnia ***** *** ,
taki jest dzisiaj moralny nakaz oraz PATRIOTYCZNY OBOWIAZEK KAZDEGO
uczciwego i przyzwoitego czlowieka .

A którzy to sędziowie, prokuratorzy i adwokaci jeleniogórscy POpierają w/wym hucpiarzy ?
Nie wstydźta się i POdajta swe personalia.

Po co tak kurczowo trzymać się stołka,jest tyle wolnych etatów,nawet u nas w kotlinie.Czerwona kotlina chętnie ich przytuli,po co nam Ukraińcy,kiedy możemy zastąpić ich swoimi-panowie czas na decyzję nadszedł!