To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Rusza festiwal retro w Szklarskiej Porębie

Rusza festiwal retro w Szklarskiej Porębie

Precz z plastikiem! Retro moda to przygoda – takie hasła przyświecają uczestnikom Ski Retro Festiwalu w Szklarskiej Porębie. Ta wyjątkowa impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę (27 stycznia).

Uczestniczyć może każdy. Warunek – obowiązują stroje oraz narty nawiązujące do początków narciarstwa w naszym regionie. Wszystkie nowoczesne technologie narciarskie nie będą wzbudzały jakiekolwiek zachwytu. Najważniejsze są retro i dobry humor.

Uczestnicy spotkają się na Stoku u Hunkiewicza w „Dolinie Szczęścia” przy ul. 11 Listopada. Od 11:00 do 11:30 będą trwały zapisy do slalomu, skoków i zjazdów na saniach rogatych (nie trzeba umieć jeździć ani tym bardziej skakać). Od 11:00 do 12:00 odbędzie się trening. Będzie można zapoznać się z trasą slalomu.
Start pierwszego zawodnika zaplanowany jest na godzinę 12:00. Około pół godziny później start w skokach – lotach narciarskich. Od godziny 13:00 zaczniemy zmagania na saniach rogatych.
Podczas imprezy będzie można posmakować karkonoskich przysmaków, takich jak „Zupa fasolowa na polikach wołowych” oraz „Retro śledź karkonoski”.
Wręczenie nagród i dekoracja zwycięzców planowana jest o godz. 14. Potem odbędzie się wspólna integracja przy ognisku. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w zawodach oraz w aktywnym kibicowaniu. Więcej szczegółów na plakacie.

Program imprezy:
11:00-11:30 zapisy do slalomu, skoków, zjazdów na saniach rogatych.
11:00-12:00 trening zawodników
12:00 około start w slalomie
12:30 około start w skokach - lotach narciarskich
13:00 start na saniach rogatych
14:00 wręczanie nagród, integracja zawodników przy ognisku