To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Punkt szczepień wreszcie ruszy

fot. UM Jelenia Góra

Z trzytygodniowym opóźnieniem rozpoczną się szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Jeleniej Górze. Na początek w ograniczonym zakresie, potem od poniedziałku do piątku.

Przygotowany w Sali sportowej ZST „Mechanik” punkt szczepień był gotowy do pracy już 25 kwietnia. Masowa immunizacja nie mogła się rozpocząć, bo Jeleniej Górze nie przydzielano szczepionek (choć te znalazły się np. na akcję szczepienia poza rejestrację w majówkowy weekend we Wrocławiu; zaszczepiono prawie 3,5 tys. osób). Teraz jeleniogórski magistrat informuje, że w końcu szczepienia na duża skale rusza także u nas.
- Od 12 maja w Punkcie Szczepień Powszechnych (PSP) Jelenia Góra, zlokalizowanym w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” przy u. Obrońców Pokoju 10, zostanie uruchomiony proces szczepień. Na początku tygodnia dotrze pierwsza dostawa szczepionek, jednak ze względu na ograniczoną ich dostępność, punkt wstępnie będzie funkcjonował od środy do piątku. Docelowo, przy realizacji pełnych zamówień, punkt szczepień będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 20.00. Funkcjonuje w nim pięć stanowisk dla zespołów medycznych wykonujących szczepienia. Punkt jest dostosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Na miejscu są również wolontariusze, którzy pomogą m.in. w wypełnianiu ankiety, skierują do odpowiedniej poczekalni, a także będą czuwać przy pacjentach, którzy dopiero co przyjęli dawkę szczepionki. Zaleca się bowiem, aby po szczepieniu odczekać kilkanaście minut by sprawdzić, jak reaguje nasz organizm – informuje urząd. Szczepienia będą prowadzone dla mieszkańców Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego.
Zarejestrować się na szczepienie można za pośrednictwem portalu pacjent.gov.pl.
Ze względu na duże zainteresowanie szczepieniami miasto Jelenia Góra wraz z Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej (podmiotem medycznym obsługującym PSP) uruchamia od 10 maja br. rejestrację telefoniczną dostępną od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 14.00
Rejestracja prowadzona jest pod nr telefonów:
603033969
607518240
783295322
783295333
W związku z uruchomieniem punktu szczepień, zmieniona zostaje organizacja ruchu w okolicy. Nie można będzie wjechać w ulicę Obrońców Pokoju od Alei Jana Pawła II, a od strony Szklarskiej Poręby zamknięty zostanie lewoskręt. Przy samym punkcie szczepień nie będzie możliwości parkowania. Osobom udającym się samochodem prywatnym polecamy skorzystanie z pobliskiego nieodpłatnego Parkingu wielopoziomowego Galerii Nowy Rynek i dojście do punktu pieszo (przejściem podziemnym).
Przystanki MZK:
Podwale/Nowy Rynek (linie: 1,2,5,7,8,10,11,16,21,22,23)
Dworzec Autobusowy/ Al. Jana Pawła II (linie: 3,33)
Parkingi:
Parking wielopoziomowy – Galeria Nowy Rynek
Parking ul. Obrońców Pokoju / Dworzec Autobusowy
Szczegółowe informacje na temat jeleniogórskiego Punktu Szczepień
Powszechnych, telefony kontaktowe, można znaleźć pod adresami:
https://www.gov.pl/.../szczepim.../mapa-punktow-szczepien...
<https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien?fbclid=IwAR2ciSlxL9wJoxgobou8l0NOxYm19xPQfkPvwsC2WPY0bXkSIKbsLW8iaZU#/preview/299609>
Wykaz i mapa wszystkich punktów szczepień zlokalizowanych w Jeleniej
Górze dostępna pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/
<https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien?fbclid=IwAR2X94rS2oRHlAF9KlQNYCVLvO4N1NRjrgB5hNhSn6y9Pa1m5eE3aEAdFtk#/>

 

Komentarze (5)

Kara musiała być, dla niesfornego samorządu - poskarżyli się do TVN24, zatem na koniec listy! Tak właściwie, to nawet się nie dziwię, ten rząd miłujący wyłącznie "swój" samorząd, musiał pokazać, że kto nie z nami, to znaczy jest przeciw nam! Chcieli pokazać w Rzeszowie, że ich "lubią" (tak właściwie to chodziło o wybory) i wyszła mała aferka, nawet tego - ten miłujący władzę, pieniądze i nepotyzm - rząd nie potrafił porządnie przeprowadzić!!!
Dobrze, że w ogóle zaczęto szczepić - szybciej "czerwona kotlina" powróci do normalności, bo rządowa "akcja" szczepień swięto-majowych, była dla tych, co chcą szybko uciec za chlebem z kraju i tylko w dużych miastach - pozostał po tej "akcji" (podobnie jak po 1 kwietnia) tylko niesmak...

Polska to takie Indie w skali mikro. My też jesteśmy zacofani. Może nie ma u nas tak jaskrawych różnic społecznych ale mentalnie jesteśmy wciąż zaściankiem. A ewolucja/natura/dobór naturalny/selekcja/postęp nie maja litości dla tych którzy pragną pozostać w ogonie. Jednostki (lub społeczności przez nie tworzone) słabsze intelektualnie/mniej świadome społecznie/gorzej wyedukowane giną szybciej. Jeśli dana społeczność jest - w uproszczeniu mówiąc - głupia i wybiera głupi rząd to potwierdzeniem jej głupoty jest oczekiwanie że ten głupi rząd będzie podejmował mądre/racjonalne/pozytywne społecznie decyzje. Proste prawo: głupi szybciej ginie. Dlatego jeśli ktoś ma olej w głowie to dąży do tego by być częścią mądrej/silniejszej społeczności nawet za cenę opuszczenia własnej słabszej (w przypadku Polaków jest to np. emigracja) lub tworzy własne mniejsze społeczności możliwie maksymalnie odizolowane od ogółu. Rada dla młodych Polaków: nie czekajcie aż rząd/politycy coś dla was zrobią. Kształćcie się, zdobywajcie umiejętności, wiedzę, uczcie się języków i wyjeżdżajcie z tego kraju bo stracicie szansę na normalne życie.

Na Seszelach wyszczepili najwięcej mieszkańców na świecie. I teraz, kilka miesięcy po masowych wyszczepieniach pandemia covidowa wybuchła u nich od nowa i tak gwłatownie jak nigdy przedtem. Tak jakby szczepionki zakażały.

źródło:
polskatimes.pl/seszele-jedyny-kraj-na-swiecie-ktory-zaszczepil-najwieksza-czesc-spoleczenstwa-wraca-do-blokad-bo-wirus-znow-atakuje/ar/c1-15595229

No stado, szykować się do wyszczepienia odporność stadna musi być.

A czy będzie na dużych tablicach - już przy wejściu - wyraźnie napisana wielką czcionką informacja, że ci, co chcą sobie wstrzyknąć ten preparat genetyczny zwany dla ściemy 'szczepionką', dla którego sam producent przewiduje zakończenie badań klinicznych na 2023 - że biorą udział w eksperymencie medycznym na własną odpowiedzialność? Czy nie będzie takiej informacji? ... bo chodzi przecież o "wyszczepienie nieświadomego bydła"?