To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Promocja - bilety MZK o 40% drożej

Promocja - bilety MZK o 40% drożej

Grupa mieszkańców manifestuje niezadowolenie z nieuchronnej podwyżki cen biletów MZK. Trochę za późno – decyzje zostały już dawno podjęte.

MZK 40% drożej. Od 1 IX dzięki PO ceny biletów MZK wzrosną o 40% - głoszą hasła z plakatów, rozwieszanych w mieście.

- Razem ze znajomymi postanowiliśmy wyrazić swoje niezadowolenie wobec podwyżki cen biletów MZK, oraz polityki prowadzanej przez ratusz – wyjaśnia Mariusz Siuda, inicjator akcji społecznej. - W tym celu stworzyliśmy plakat, który ma poinformować mieszkańców miasta o stosownej uchwale Rady Miasta.

Wydrukowali ok. dwustu plakatów. Oprócz wspomnianych haseł jest też satyryczny rysunek, obrazujący dialog między prezydentem a zastępcą. Inicjatorzy akcji zaznaczają, że plakaty zawisną w legalnych miejscach na darmowych słupach.

Miasto w czerwcu podjęło decyzję o podwyżkach biletów MZK. Jak wówczas wyjaśniali rządzący, ceny biletów nie były podnoszone od 9 lat, w tym czasie znacznie wzrosły koszty eksploatacyjne, m.in. paliwa. (Czytaj - Będą podwyżki cen biletów MZK)

Dlaczego inicjatorzy wystąpili z plakatami w sierpniu? - Akcja była zaplanowana na 1 września, czyli na dzień, w którym zaczną obowiązywać nowe ceny – odpowiada Mariusz Siuda, jeden z inicjatorów. - Nie chcieliśmy jednak łączyć jej bezpośrednio z wyborami.

Komentarze (19)

Mlodziezowka??nie raczej oddzialy nastolatkow z PiS-sa manipulowane przez kandydatow do sejmu,senatu.Czyli do "duzego korytka"...a pozniej,dzieci drogie ..pa pa-do nastepnych wyborow. :evil: :evil: :evil: :evil:

Popieram protest. Dobrze, że im się chce, bo reszta daje się strzyc pokornie.

Oj widać ,że PiSiorki zaczynają kampanię wyborczą! :evil:

Brawo!!Nareszcie bardzo dobra inicjatywa.
Należy się "lemingom"z PO.Drożyzna szaleje
,zarobki nie rosną-to nie może być KRAJ tylko dla bogatych,którzy nie widzą biedy i rozwarstwienia.Jelenia Góra to nie Warszawa.Wkrótce MZK skasuje kolejne połączenia-ludzie zrezygnują z takich drogich biletów

A gdzie jest pan Pystrom dlaczego nie neguje podwyżki

to jakieś łebki sterowane przez starszych kolegów z opozycji do PO. Nie żebym był za Platformą ale wykorzystywanie dzieci do kampanii wyborczej to chyba ciut przesada. Słyszałem że "inicjatorzy akcji" chcą umówić się z Prezydentem aby omówić ustawę... hmmm... takie akcje to chyba 1 czerwca są kiedy można pobawić się w politykę ;>

UCZYĆ SIĘ!

hahaha pisiory :evil:

chyba podniosą sobie diety, bo będzie z czego.

Czy te Pisiorki już zaczynają deptać scieżkę do sejmu? To w tym kraju nigdy nie będzie normalności.

40procent to zdecdowana przesada :woohoo:

jeżdzę samochodem i nie zamierzam dokładać w nieskończoność do mzk, cieszę sie z podwyżek! pieniądze lepiej przeznaczyć dla tsarszych schorowanych ludzi, to im pomoże bardziej niż rządy pisu

Głosujcie dalej na PO to w styczniu kolejna podwyżka VAT. Banda złodziei!!! I jeszcze swoim urzędasom nagrody rozdają. Ja się pytam za co te nagrody?? Za doprowadzenie Państwa do ruiny?? Powinno się zrobić to samo co w Egipcie. Ludzie powinni wyjść w końcu na ulice i przegonić to dziadostwo.

Super mamy prezydenta. Zawiła - Szacun. My Hero !

Nie porównujcie polityki na szczeblu centralnym do samorządu... myślicie że PiS, SLD bądź PSL by magicznie znaleźli dziesiątki milionów złotych na wieczne fundowanie transportu zbiorowego ?? Ceny biletów wzrastają systematycznie.

Skończyła się komuna i bilety praktycznie za darmo. Pensje i koszty wszystkiego rosną, i jak sobie to wyobrażacie... bilety po 'złoty dziesięć' a kierowcy chyba w ramach wolontariatu będą pracować.

Mam nadzieję że ceny biletów jeszcze wzrosną. Poza tym to glupota że osoba jadąca do następnego przystanku placi tyle samo co osoba jadąca do końca lini. To też należy zmienić. Wtedy będą i nowe autobusy i inne potrzebne usprawnienia. Ale najlepiej, marzyć o trzymaniu dwóch srok za ogon...

Przecież p.Prysrtom za darmo tam nie pracuje i nie po to tam się załapał/hiena/

Oczywiście ta podwyżka to draństwo. Jednak ja PiSiorków pytam do bólu: Skoro na wszystko macie recepty, wszystkich krytykujecie, za swoich rządów obniżyliście także podatek dochodowy..... To DLACZEGO po 2 ( z czterech) latach oddaliście dobrowolnie władzę tej złej PO ? A może rządzenie was przerosło ? A może przestraszyliście się odpowiedzialności ? A przecież wtedy była koniunktura, a nie kryzys. Trochę honoru i krytyki wobec siebie "Mości Panowie" Krzyk tchórza z podziemia.....Tylko na to stać Was. Szczucie manipulacja starszymi ludźmi..Wszystko dla władzy. Za wszelką cenę. A konkretów ? Żadnych !