To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Poseł Zofia Czernow po sejmowej wachcie

Poseł Zofia Czernow po sejmowej wachcie

W poniedziałek reprezentująca nasz okręg wyborczy poseł Zofia Czernow (PO) wróciła do Jeleniej Góry  po świątecznym dyżurze na sali plenarnej w sejmie. Przed 11 stycznia spędzi tam jeszcze 3 dni – od 3 do 6 stycznia. Być może konieczna okaże się też jej obecność w okresie sylwestrowo-noworocznym.

Dyżur w sejmowych ławach wypadł pani poseł na  międzyświąteczną noc – od popołudnia w I święto do rana w drugie święto. Wszystko w ramach protestu Platformy i Nowoczesnej przeciwko łamaniu regulaminu sejmu przez marszałka Marka Kuchcińskiego.  

- Było nas kilkanaście osób z Platformy i kilka z Nowoczesnej. Towarzystwo zacne, ale nie był to najprzyjemniejszy sposób na spędzenie świąt. Jednak nie mamy wyjścia, musimy bronić polskiego parlamentaryzmu – mówi poseł Czernow. - To co zdarzyło się na ostatnim posiedzeniu jest nie do przyjęcia. Poczynając od zamiarów utrudnienia pracy dziennikarzom w parlamencie, poprzez bezzasadne wykluczenie posła Szczerby z obrad, aż po będący kpiną z zasad stanowienia prawa sposób, w jaki uchwalono budżet.   

O komforcie nie ma mowy. W sali plenarnej przykręcono grzejniki, więc jest dość chłodno. Przygaszono też światła. Protestujący posłowie założyli sobie, że nie naruszą powagi sali plenarnej, więc w miejscu protestu nie śpią, nie spożywają posiłków. To wszystko odbywa się w sejmowych kuluarach.   

Pani poseł mówi, że reakcje na protest napawają ją optymizmem.

- To nie jest optymizm związany z nadzieją, że rządząca większość wycofa się, naprawi to co popsuła. Sądząc po wypowiedziach liderów PiS, nic na to nie wskazuje. Ale jestem optymistką, gdy widzę reakcję ludzi - tłumaczy. – Dziesiątki telefonów z wyrazami poparcia; wigilijne i świąteczne potrawy przynoszone do sejmu; protesty przed gmachem parlamentu – to wszystko przekonuje, że warto krzyczeć o tym co sprzecznego z prawem robi PiS.

Protest Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ma potrwać do 11 stycznia, czyli do kolejnego posiedzenia sejmu. Co nastąpi po tej dacie – nie sposób dziś przewidzieć. 

Komentarze (73)

Smutny jakiś i bidniutki ten wasz "przewrót"...

Poseł Czernow, to najlepszy poseł z naszego regionu.

Najgorszym posłem jest Marzena Machałek.

A autografen od das polityszen wziął? Najlepsza polityk , o mamo ale się uhahałem

Poseł Machałek powinna zrobić wiec poparcia dla PiS.

Zamiast tego ciężko wystraszona siedzi w nowym mieszkaniu w Jeleniej Górze.

A w czym ona jest najlepsza, bo nie pamiętam czegoś dobrego z jej udziałem, a teraz ten cały cyrk w Sejmie. Się ogarnij , kobieta która była nędznym prezydentem Jelenia Góry, beznadziejnym prezesem Aniluxu-upadł jakbyś nie pamiętał, a teraz jest posłem , który nic jeszcze nie pokazał od kiedy zasiada w ławach Sejmu. Ale za to potrafi nieźle okleić całe miasto jakimiś plakacikami wyborczymi - ot i zasługi twojej idolki

[quote=lubań]Poseł Czernow, to najlepszy poseł z naszego regionu.

Najgorszym posłem jest Marzena Machałek.[/quote]
Pani Czernow nie jest kobietą??????

Od wielu dni trwa bezprawna okupacja Sejmu, skutek wielomiesięcznej nagonki na legalny rząd ze strony tzw. opozycji, która w istocie jest dziką zbieraniną „polityków” opętanych nienawiścią do Polski, a umiłowaniem własnej kiesy i marzeniem kontynuowania lukratywnych afer, nigdy nie rozliczonych w sądach.
Wraz z okupacją Sejmu grożą obstrukcją parlamentu, to już afera grubego kalibru i otwarty spisek przeciwko legalnej władzy. Spisek ten ma także poparcie ośrodków zagranicznych - cała ta sprawa mocno pachnie zdradą Polski.

Pani Czernow, była Pani prezydentem w latach kiedy miasto po pochyłej doprowadzone było do totalnej dewastacji. To co po was "czerwonych" zostało to ruiny przedsiębiorstw, zmuszenie młodych do opuszczenia tego miasta, zamienienie miasta w noclegownię dla emerytów, brak perspektyw, wzmocniony układ jeszcze po Kiszczaku... A teraz się bronicie? Przed czym? Sprawa Pana Piniora zahacza Jelenią Górę, czy ktoś boi się o swoją skórę. Kontynuacja obecnego rządu to przestępcy w więzieniach, tego się boicie? Że za złodziejstwo, inne liczne przestępstwa ci ci zasłużyli pójdą siedzieć?

heh... i nagle w ciągu chwili ktoś doklikał ponad 20 punktów na minus przy komentarzach nieprzychylnych Pani Czerwonow. Może urzędnicy?

Wy bawicie się tak codziennie, to dość śmieszne i niskich lotów :) Nie wiem komu w ten sposób poprawiacie humor, sobie ? Miłośniczce dzieł Wybitnego Słowiańskiego Pisarza Eseisty Jarosława Kaczyńskiego Marzenie Machałek, u której pod poselskim siedzeniem wala się tego kilkadziesiąt opasłych tomów ? Bo Kaczyński tu nie zagląda, nie obdarzy w podzięce usmiechem. Po co to mnożenie nicków, oszukańcze łapki w górę i inne zabawy gimbusów ? I tak 500+ nie pomogło, PiS ma gorsze sondaże,niż wynik wyborczy, dwukrotnie słabszy wynik niz PO po wyborach 8 lat temu. Przerżną wybory,albo oddadzą władzę w inny sposób ,może nawet razem z głowami,gdy przegną, bo nie rządzą Bantustanem,tylko krajem w środku Europy, w którym poza dwudziestoma paroma procentami idiotów mieszka myśląca większość, która nie lubi,gdy ktoś próbuje z niej robić idiotów. Lubicie być oszukiwani ? Ok, nie rozumiem, wyboru nie szanuję ,ale toleruję.

Ciekawe jakie ty sondaże oglądasz. Chyba najmniej korzystny dla PiS porównujesz z najbardziej korzystnym dla PO sprzed 8 lat. 20 procent? A ja myślałem, że prawie 40. W innych Polskach żyjemy?

Millward Brown (22.12.2016) - PiS 35%, PO 15%
IPSOS (21.12.2016) - PiS 35%, PO 21%
Ibris (12.12.2016) - PiS 30%, PO 15%
CBOS (12.12.2016) - PiS 36%, PO 16%

Możesz sobie sprawdzić te wyniki, bo ja podaję fakty, a nie propagandowy bełkot.

PO ma obecnie takie wyniki, jak SLD nie tak dawno temu. SLD szybko spadło z 15 na 5%, a potem całkiem zniknęło. Mam przeczucie, że to samo będzie z PO i jedyną opozycją będzie Petru, który jest za cienki, by stanowić zagrożenie. Jego siła to manifestacje KOD i nic poza tym.

Tusk parę lat temu mówił z uśmiechem,że praktycznie PO nie ma z kim przegrać i co? Komorowski w 2015 roku na wiosnę mówił,że druga tura wyborów prezydenckich to tylko zmarnowane pieniądze i zmarnowany niepotrzebnie czas i co? Dla PiSu łapówka 500+ miała być kołem zamachowym dla poparcia jeszcze większego niż dla Orbana na Węgrzech i co? A to,że tylko dwa miesiące wakacyjne podwyższyły minimalnie to poparcie a potem nawet spadło poniżej tego z czym wygrali (37%).W praktyce statystyka wygląda tak, że gdy Twoja wierna żona idzie z na spacer koleżanką, która czterokrotnie cudzołozyła, to obie spacerowiczki są statystycznie dwukrotnymi cziterkami :) Ciesz się tymi statystykami i potem zbieraj pryszczatą szczękę z brudnej podłogi :D

Przecież to nie kto inny jak guru KOD-u prezydent Lech "Bolesław" Wałęsa
powiedział do premiera Tuska gdy pod Sejmem protestowała Solidarność w dniu
16 maja 2012 rok

- Gdybym był na miejscu Tuska, dałbym polecenie: spałować, oddać za to.

- Władzę trzeba szanować, wybierać mądrze, brać udział w wyborach, organizować się. Ale potem: szacunek!

- Ktoś ich wybrał, to są przedstawiciele narodu, więc nie mogą pozwolić na opluwanie i bijatykę

Były prezydent apelował też do Donalda Tuska:
- "Panie premierze, więcej zdecydowania. Dość takiej zabawy!"

No więc co ? Jak "nasze" ma być na wierzchu to już można wtedy wszystko ....

Bardzo smutna i żenująca akcja.

BRAWO ZOŚKA !

Ale cyrk robią w sejmie.Wstyd,że mamy takich polityków.A te przyśpiewki, wierszyki itp żenada.

Dokładnie. Zrobili sobie obóz w najważniejszym budynku państwowym. Traktują go jak własność i zapowiadają blokadę następnych obrad. Bawią się w najlepsze i w ogóle nie wygląda na to, że jest im tam źle. Pioseneczki, przedrzeźnianie, fotki na facebooka, szperanie w cudzych dokumentach. Wszystko pod wiszącym na ścianie wielkim godłem państwowym. To jest banda dużych dzieci, a nie poważna opozycja. Na dodatek oni sami nie widzą, że już nawet ich zwolennicy śmieją się z tego cyrku. Ta akcja to strzał we własne kolano. Najpoważniejsza w tym wszystkim jest jeszcze grupa Kukiz 15, bo starają się zachować jakiś rozsądek w tym bajzlu, ale to co wyprawiają ludzie z Nowoczesnej i błazny z PO w stylu Muchy, to już jest totalna komedia. Przywódcy tych partii nie mają żadnego instynktu samozachowawczego i do dziś się nie zorientowali, że bardziej sobie tym szkodzą, niż czegokolwiek bronią (a już na pewno nie demokracji).

Ogrodnik "przesadzał", no i się doigrał, a Prezes mówi o puczu i zamachu. Ciekawe co powie, jak tak na prawdę w Polsce dojdzie do prawdziwego puczu, kiedy Suweren "przejrzy" na oczy i trzeba będzie "wziąć" odpowiedzialność?
No chyba, że wymyślą następne np. 1000+ i emerytury min. po 2000!

Wierzysz w taki scenariusz? Kto niby pójdzie za tą garstką oszołomów, którzy teraz blokują sejm? Przecież Polacy się z nich śmieją.

Polacy,czyli kto ? Ty, schizofrenik "Kamilo", vel "Przerzutka" vel coś tam jeszcze,który dał sobie dwadzieścia kilka łapek w górę tylko dlatego,że nie odkrył jeszcze, że pierwsza w wyszukiwarce lista linków bramek proxy ma więcej niż jedną stronę ?

Tacy jak wy używają butów w drugim pokoleniu, samochodów w pierwszym , internetu jeszcze krócej ,a uważacie się za niebywałych spryciarzy :)
Żałośni nieudacznicy :)

Po pierwsze - gdybym chciał sobie nabijać plusy, to szybciej jest kliknąć reconnect w panelu routera, dostać nowe zmienne ip i przeczyścić ciasteczka w przeglądarce. Podejrzewam, że to by wystarczyło, ale nie sprawdzałem, czy plusy działają w oparciu o ip, czy o cookies.

Po drugie - bardzo współczuję, że mierzysz innych swoją miarą. To, że masz kilka kont i używasz proxy, to nie znaczy, że inni tak robią. Celowo założyłem tu konto i siedzę zalogowany, żeby głąby twojego pokroju mogły bez problemu odróżnić moje wpisy od nie moich.

złamał Konstytucje nie przyjmujac przysięgi od sędziów i kto nie publikował orzeczeń TK/?I kto będzie sadzony przez Trybunał Stanu a traz zamiast rozwiązywać problemy ,ślizga się na śniegu .

Do was za to przylgnęła już na zawsze etykieta "młodzi i wykształceni" co obecnie już jest drwiną. Widzę, że stajecie na rzęsach w zaklinaniu rzeczywistości, tak bardzo staracie się w tych waszych komentarzach i dodawaniu im łapek w górę... To wam dodaje sił?? Prawda jest taka, że w skali kraju jesteście nieliczną grupką przegranych wichrzycieli i tylko czas to pokaże. Wystarczy poczekać...

Bredzisz Arno. Wymieniłeś wszystkie grzechy internetowego wielbiciela PiS. Czyli członka grona ilościowo niemal niezmiennego od ładnych paru lat, z niewielką tendencją spadkową ( natura robi swoje).W ciąż jednak grona wystarczającego do umieszczenia w pałacu prezydenckim,sejmie i urm stada bezwolnych przygłupów. A i to z powodu nieobecności na wyborach ogromnej większości obywateli,którzy przysługują się krajowi czymś więcej niż kłapaniem dziobami na forach i wrzucaniem kartek wyborczych do urn raz na jakiś czas. Na tyle rozsądnychjednak ,by za lat kilka pokazać waszemu topniejącemu gronu,gdzie wasze miejsce. Wbij sobie do głowy,że margines, to margines. Nawet ,gdy dorwie się czasem do głosu :) Rozejrzyj się ,spójrz na ściany swojego mieszkania, na swoje paznokcie ,chuchnij w dłoń, powąchaj,wyszczerz zęby do lustra. Sam widzisz. Jesteś ginącym gatunkiem. Kaczyński, dziękować Bogu nie dba o siebie kompletnie, ostatnio znacznie utył, przygarbił się, pod oczami ma wory,jest szansa ,że dobry Bóg go powoła ,a władze PiS pozabijają się między sobą i będzie to pierwsza w UE interwencja sił boskich na scenie politycznej. Co daj Boże.Amen.

Szacun Zośka.
Trzymaj gardę. Nie odpuszczaj pisiorom.
Nie pozwolimy na łamanie Konstytucji, nadejdzie czas rozliczeń będziemy stawiać pod TS tych co łamali Konstytucję, już niektórzy mają gacie pełne brązowej śmierdzącej masy.

kiedy ktoś obija się w pracy, lekceważy przepisy, bumeluje...to jaką ma karę!?
a oni bumelują za nasze pieniądze, ośmieszają sejm i funkcje posła, są niepoważni, żałośni,oderwani od koryta bredzą, stają się jak narkoman na głodzie, jaka jest kara za takie błazenady?! tacy nieodPOwiedzialni ludzie nie mogą decydować o naszym losie!!

Zosia poszął spać do Sejmu, bo się boi starcic posadę i boi się że ją rozliczą!

Zosia poszła spać do Sejmu, bo się boi starcic posadę i boi się że ją rozliczą!

Zosia poszła spać do Sejmu, bo się boi starcic posadę i boi się że ją rozliczą!

Nie znam się na praniu za wiele ale mam przekonanie, że bęben się kręci, my jesteśmy w środku a to dopiero pranie wstępne.

dobrze ze jest w sejmie czerwononos to moze sie rozpiepszy czemu tak nie broniła czesankowej i innych jak broni sejmu moze ja rzliczą ciekawe co u sawickiej wel cielebąk

Szkoda zdrowia. I tak normalni ludzie na PiS nie głosują. A nierobom i nawiedzonym moherom tylko pożywkę daje okupacja sejmu.

Zdziwiłbyś się, kto głosuje na PiS i dlaczego. Żyjesz stereotypami poprzedniej kadencji.

Pan nie wie, kto ja jestem !!!!

Wiemy, wiemy. Jesteś przegranym idiotą...

Wachta , szychta , służba to jest zupełnie coś innego niż bezprawne i g****e okupowanie sejmu .Śmiech na sali posiedzeń ! Wysiadywanie w miejscu publicznym , kiedy jest nieczynne to jakaś paranoja ludzi pokroju : Wiel...,Szczer..,Niesioł..... i .in. A feeeee!!!

Czernow nie kompromituj się tym spaniem w sejmie.Targowica czerwona oderwana od żłoba. Możesz jeszcze zaprosić do sejmu takich KODziarzy jak Zawiła i Konieczyńska....

ten protest to taka wersja ramadanu, post (protest) od wschodu słońca do zachodu a w nocy - ile fabryka dała...

A ileż nas będą kosztowac te nocne wachty i swiateczne...po 200-500% za godzinę?

A ileż nas będą kosztowac te nocne wachty i swiateczne...po 200-500% za godzinę?

Żenada. Wstyd za takich "polityków", którzy z Sejmu robią cyrk :( Szkoda, że zwolennicy opozycji, nie mają pretensji, za co ta banda bierze publiczne pieniądze? Czy po to byli wybrani, żeby z Polski i Sejmu sobie "jaja" robili za grube pieniądze? Ale tym zachowaniem dają świadectwo, jaki poziom reprezentują :(

Ciamajdaniarze jedli pasztet na wieczerzy wigilijnej i zapalali znicze zamiast świeczek, "...to taka nowa świecka tradycja...".Świętej pamięci Stanisław Bareja, gdyby żył, miałby materiału co niemiara na nowe filmy.Ciekawe jak ciamajdaniarze będą świętować "Sześciu Króli"?

Wielu tu czyta Bude Judasza.

Baranie Anonimie jesteś ślepy jak ....

Nudzi im się w tym sejmie strasznie.Pisanie nowych dekalogów, wrzucanie głupkowatych filmów na fora społecznościowe, wymyślanie kretyńskich przyśpiewek(Mucha).Przedszkole, bo ta "zabawa" nie przystoi nawet gimnazjalistom.Apeluje do posłów okupujących sejm, proszę nie odbierajcie pracy kabaretom.Może to by było nawet śmieszne, ale ci "wybrańcy narodu" niestety urządzają sobie tą "zabawę" za pieniądze podatników.

To jest wstyd dla Jeleniej Góry, juz na tę panią nie spojrzę!

Po co posłance Machałek kilkadziesiąt książek znanego pisarza eseisty jarosława kaczyńskiego pozostawionych pod siedzeniem ? :)

Dziwie się, iż na ogół rozsądna p. Zofia - tak g****o dała się wkręcić bankrutom politycznym, walczącym w rywalizacji z jeszcze bezczelniejszymi - o żłoby. Zastanawiam się więc, czy to jest buńczuczna odwaga, czy jednak totalna głupota - skoro ciągle liczą na przykrótką pamięć Narodu. A co do rozpoczętej w prowokacyjny sposób kampanii wyborczej do samorządów - tym bardziej szkodzą sobie ostatnimi wyskokami, które tylko ich ośmieszają. Czy nie szkoda tego czasu na nieefektywne „bicie piany”... ?

Stara kobieta wysiaduje. Gdzie? Jak to gdzie ???????! W sejmie i robi jaja! Jak nic na Wielkanoc będą małe śliczne kurcacki. Z ich g****ch pisanek i nowokolend o puczu (czytaj picu) będzie śmigus-dyngus , bo ludzie ich oleją i obiją.

Stara kobieta wysiaduje. Gdzie? Jak to gdzie ???????! W sejmie i robi jaja! Jak nic na Wielkanoc będą małe śliczne kurcacki. Z ich g****ch pisanek i nowokolend o puczu (czytaj picu) będzie śmigus-dyngus , bo ludzie ich oleją i obiją.