Porażka Karkonoszy w 11. kolejce IV ligi

W spotkaniu 11. kolejki rozgrywek IV ligi Karkonosze Jelenia Góra po słabszej niż zazwyczaj grze uległy Lechii Dzierżoniów 0:1.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando dzierżoniowian, którzy zepchnęli Karkonosze do defensywy. Przez dłuższy okres podopieczni Alberta Połubińskiego nie potrafili jednak poważniej zagrozić bramce Kamieniarza. W miarę upływu czasu mecz zaczął się wyrównywać, lecz to goście stwarzali lepsze okazje do zdobycia gola. Losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry, kiedy Dubiela głową pokonał rezerwowy Gronczyński. Goście wygraną okupili dwiema kontuzjami. Przed czasem z boiska musieli zejść Briziński oraz Majewski. Ten pierwszy, zdaniem arbitra, został kopnięty bez piłki przez Walczaka w 65. min, za co otrzymał czerwoną kartkę.

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – LECHIA DZIERŻONIÓW 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Gronczyński (90+2). Czerwona kartka: Walczak (Karkonosze, 65 – za kopnięcie rywala). Żółte kartki: Kowalski, Rodziewicz oraz Sadliński. Sędziowali: Marek Dłubała jako główny oraz Dariusz Wojciechowski i Mariusz Turek (Legnica). Widzów: 200.

KARKONOSZE: Dubiel – Smoliński, Bijan, Rodziewicz, Siatrak, Walczak, Kurzelewski, Kotarba (60 Biskupski), Kołodziejczyk (55 Kik), Kowalski (80 Gryka), Krupa (70 Durlak).

Spadli na dno

Trwa z kolei fatalna seria kamiennogórzan. Ostatni raz Olimpia zwyciężyła w 3. kolejce z Polonią Trzebnica i od tamtej pory zdobyła jedynie 2 punkty. Tym razem beniaminek uległ na wyjeździe Prochowiczance. Przez 90 minut goście oddali dwa strzały na bramkę przeciwnika. Najpierw Ł. Kraszewski minimalnie chybił, a w drugiej połowie Golasiński wprawdzie zdobył gola, ale ze spalonego. Więcej do powiedzenia w tym spotkaniu mieli podopieczni trenera Marcina Cilińskiego. Prowadzenie objęli już w 8. min po strzale głową M. Wojciechowskiego. Później raz po raz nękali golkiperów Olimpii, a wprowadzony po przerwie Buda ostatni raz wyciągnął piłkę z siatki kwadrans przed ostatnim gwizdkiem. Dla widzów zaskakujące były decyzje głównego arbitra, który wyrzucił z boiska aż trzech kamiennogórzan! Zdaniem obu stron – bez konkretnych powodów.

PROCHOWICZANKA PROCHOWICE – OLIMPIA KAMIENNA GÓRA 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 M. Wojciechowski (8), 2:0 G. Nowak (11), 3:0 Kula (42), 4:0 Wojciechowski (75). Czerwone kartki: Hadała (Olimpia, 58 – za dwie żółte, Kuk (Olimpia, 57 – za dwie żółte), Mazur (Olimpia, 88 – za krytykowanie orzeczeń sędziego). Żółte kartki: D. Wojciechowski, Niewdana, Szczęsny. Sędziował: Krzysztof Dłużniak (Wałbrzych). Widzów: 200.

OLIMPIA: Powiertowski (46 Buda), T. Pietrzykowski, Kuk, Kwaśniewski, Bieńkowski, Hadała, G. Kraszewski, Mazur, Wilk, D. Wojciechowski (46 Golasiński), Ł. Kraszewski.