To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Pomstują na parkomaty

Pomstują na parkomaty

- To naciąganie ludzi na mandaty – denerwują się kierowcy. W biurze nowego zarządcy aż roi się od niezadowolonych klientów. Przez pierwsze cztery dni spółka Projekt & Parking wystawiła prawie pół tysiąca wezwań do zapłaty!

- Nie zauważyłem parkomatu, stanąłem i proszę – mówi Roman Kozłowski pokazując wezwanie do zapłaty. Do zapłacenia ma 35 złotych. - Drogo, jak na godzinę postoju – mówi. - Skąd miałem wiedzieć, że już nie ma parkingowych? – pyta.

Niezadowolonych kierowców jest znacznie więcej. - Automat nie wydaje reszty. Stanąłem na kilka minut, ale miałem przy sobie tylko pięciozłotówkę. Maszyna połknęła ją i wydrukowała mi bilet na ponad 2 godziny – denerwuje się Sebastian Kamul.

Skarg jest długa lista. Po pierwsze, maszyn jest za mało. Kierowcy muszą chodzić na drugi koniec ulicy po bilet. Po drugie, nie przyjmują one banknotów, nie wydają reszty. Ludzie denerwują się, że nowy zarządca nie zastosował taryfy ulgowej, tylko od pierwszych dni zaczął karać.

- Moglibyśmy potraktować ludzi ulgowo, gdyby strefa płatnego parkowania była wprowadzona na nowo. W Jeleniej Górze strefa obowiązuje od lat, zmienił się tylko sposób poboru opłat. Dotąd robili to parkingowi, teraz są parkomaty – mówi Przemysław Januszak, menedżer spółki Projekt & Parking. Dlaczego parkomaty nie wydają reszty i jest ich tak mało? Wszystko jest zgodne ze specyfikacją, przygotowaną przez miasto.

Nie wszyscy są niezadowoleni. - Jestem za pobieraniem opłat za parkowanie i obojętne mi, czy robi to człowiek, czy maszyna – mówi Hanna Misiewicz Murzyn (na zdj.). Przyznaje jednak, że automaty powinny wydawać resztę. - Teraz kierowcy muszą mieć wyliczone pieniądze – mówi.

Czy automatów będzie więcej? Czy kontrolerzy popatrzą na kierujących łaskawszym okiem? Więcej we wtorek w „Nowinach Jeleniogórskich”.

Komentarze (19)

banda zlodzieji sam wrzucilem 5 zyla i polknelo jak automat moze nie wydawac reszty tylko u nas mozliwe takie badziewie. Pojedziesz do Wrocławia wszystko dograne automaty wydaja reszte, wrzucisz np 20gr to dorzuca minuty do parkowania. spoznilem sie 15 min a juz kontroler wypisal mandat. PATOLOGIA!!!!! a w biurze kolejka byla ze hej... masakra

Ludzie to debile nie wiedzą że są parkometry nie wiedzą że żyją masakra.

To są parkomaty debilko, nie ma takich urządzeń jak parkometry. :evil:

skoro twierdza ze zamiast ludzi sa maszyny to dlaczego na sudeckiej jest a czlowieka nie bylo.moze jakies oznakowanie a nie karanie ludzi

to JG właśnie, podziękujmy M Obrębalskiemu w wyborach.

Zapłaciłem za parkowanie i bilet spadł mi na siedzenie . Po jakimś czasie przychodzi mandat i co wtedy ? Biletu już nie mam, a jak mam to jak udowodnić że był w aucie?

W Wielkiej Brytanii (konkretnie West Yorkshire), ale pewnie i wszędzie indziej parkomaty nie wydają reszty. Wrzucona kwota określa czas postoju. Proste, ale nie dla wszystkich.

Czerwona kartka i dwója z zarządzania dla Obrębalskiego, podziękujmy mu za parkomaty na wyborach MUSI ODEJSC

Proszę sobie wyobrazić, siebie przyjeżdżającego do obcego miasta gdzie brak jest oznaczeń stref parkowanie jedynie istnieje jakaś mapka w urzędzie miejskim no i może wisi gdzieś w internecie. Natomiast parkometr stoi ledwo widoczny kilkadziesiąt metrów od waszego miejsca parkowania. Jest to horror, fotoradary przy takim podejściu do kierowców to mały pikuś.

Parkomaty jak nazwa wskazuje powinny stać przed wejściem do parków,bo ja jak Wszyscy inni kierowcy płacimy haradż w paliwie za używanie (przepraszam za określenie bliskoznaczne) dróg w RP. I darmowe parkingi należą się kierowcą jak psu zupa !!!

Dlatego Projekt&Parking zainteresowało się tak ochoczo tym by postawić u nas parkomaty. Teraz będą trzepać taką kapuchę na kierowcach którzy się spieszą i nie mają czasu podejść 100 metrów do najbliższego parkomatu i lub nie są świadomi że już stoją takowe w Jeleniej Górze. Zwróci im się ta inwestycja bardzo, bardzo szybko zważywszy że biorą 55% utargu dla siebie.

zaliczasz sie do ludzi??

W d. byli g. widzieli. Wszędzie w Europie ten system się sprawdza, tylko garstka popaprańców nie może ogarnąć tego tematu. To akurat ci, którzy najwięcej marudzą na każdy temat. A prezydent czy burmistrz, jaki by nie był, zawsze będzie obwiniany chociażby za ich własną indolencję.

Prezes Parking kłamie. Dawna strefa parkingowa nie obejmowała np takich ulic jak Grotgera czy Słowackiego i Sudeckiej. A teraz i tam trzeba płącić! To jest szokujące, że nie ma już gdzie stanć mimo że człowiek płaci podatek drogowy!!!!

Ob.Rebalski musi odejsc! Dzis ulatwił nam parkowanie i zatrudnienie w marketach. Jutro zapewni nam prace we Wrocławiu!!!

Parkomaty w Jeleniej Górze, to typowy przykład złodziejstwa, jakie coraz częściej nas spotyka. I wcale nie chodzi mi o to, że parkomaty nie wydają reszty, czy są ustawione źle lub słabo widoczne. W wielu krajach Europy, w których przyszło mi być, nie ma sztywno ustalonego warunku "minimum złotówka" czy "za każdą następną godzinę". W innych krajach (w tym w Czechach), wrzucasz do parkomatu tyle ile masz w portfelu. I Parkomat sam oblicza ile możesz stać. Post powyżej podpisany jako NICK bredzi i widocznie był tylko w jednym hrabstwie w Wielkiej Brytanii. W Manchesterze na przykład, bez problemu możesz zapłacić za parkowanie kartą czy banknotami. Niestety, w naszym cudownym mieście, jesteśmy okradani na każdym kroku, i władza na to pozwala. Zatrudnili firmę z Niemiec (jakby nie mieli pieniędzy na kupno parkomatów). Więc co dzieje się z pieniędzmi, ktore płacimy za min. mandaty, blokady na kołach? Jesteśmy okradani ze wszystkiego. CO do efektu psychologicznego, to z mojego punktu widzenia pieniędzy z samych parkomatów nie przybędzie. Ewentualnie z mandatów. Dlaczego ja nie parkuję na płatnych ulicach? Z prostej przyczyny: nie będę podczas jazdy siegał do torby, szukał portfela i sprawdzał czy mam drobne. Ten system jest już sam w sobie debilny i bez sensu. I przestancie pisać, ze "w wielu krajach Europy tak jest", ponieważ jest to totalna bzdura (chyba że macie na myśli Białoruś, Ukrainę, Rosję). Nawet w Rumunii tak nie łupią obywateli. Cofamy się, i za to, możemy podziękować naszym wspaniałym Radnym i Prezydentowi na którego sam głosowałem, przez co nie mogę na siebie patrzeć w lustrze.

Szukanie Parko przewałów, czyli dreptanie 100 czy 200 metrów to zdecydowanie lepsze jest dla zdrowia kierowców. Dużą szansę macie za taki maleńki spacerek aby nie zachorować na choroby cywilizacyjne takie jak : kręgosłup, zakrzepica żylna nóg, udary niedokrwienne lub wylewowe, zwiotczenie mięśni nie mylić z mózgiem. Jeleniogórzanie zaczynają gubić się z nowinkami technicznymi. Takie to rozwojowe miasto a po wypowiedziach poprzedników SAMA ZŁOŚĆ A ZŁOŚĆ PIĘKNOŚCI I WĄTROBIE SZKODZI. Bardzo lubię parkomaty czuję się tak jakbym dawała na ofiarę żebrakom.

to nie głosujcie na Obrębalskiego. chyba logiczne

OBRĘBALSKI ODSZEDŁ,ZAWIŁA NASTAŁ I CO ? ZLIKWIDUJE PARKOMATY?