Pogrom KPR-u: miłe złego początki

Jeleniogórzanki zaczęły mecz w Lubinie obiecująco, ale potem z każdą minutą było coraz gorzej. W efekcie na inaugurację PGNiG Superligi Kobiet KPR Jelenia Góra doznał dotkliwej porażki z Zagłębiem Lubin 21:40.

W 3. minucie podopieczne Alicji Łukasik prowadziły na trudnym terenie w Lubinie 3:0, pachniało więc sensacją. Później jednak do głosu doszły podopieczne Bożeny Karkut. Jeszcze przed przerwą osiągnęły kilkubramkową przewagę. W drugiej połowie lubinianki całkowicie zdominowały jeleniogórską drużynę i odniosły pewne zwycięstwo. Pięć bramek dla Zagłębia zdobyła dobrze znana w Jeleniej Górze Mariola Wiertelak. W poprzednim sezonie reprezentowała barwy KPR-u.

Metraco Zagłębie Lubin - KPR Jelenia Góra 40:21 (16:9)
KPR: Hoffman, Janik, Pękalska – Jasińska 5, Grobelska 5, Mączka 3, Bielecka 2, Uzar 2, Nowicka 1, Tomczyk 1, Oreszczuk 1, Bilenia 1, Michalak 1 Fijałkowska, Winogrodzka.